Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Elma

meritiko

As 3 Üye
Arkadaşlar ben Süleman'a haftada bir,iki haftada bir elma yediriyorum.Kabuğunu soyuyorum,sonrada küçük parçalara bölerek veriyorum.Bazı yerlerde direk kabuğuyla veriliyor.Kabuğunun verilmesi sorun olur mu?Kabuğunun bir faydası var mı?

Cvp: Elma

Bir sakıncası olmaması lazım. En fazla biraz sert gelir. Zaten haftada 1-2 kez vermenin bir sakıncası olmaz.

Tamam teşekkür ederim.

Bir sorum daha var.Farklı konu açmak istemedim.Kaplumbağalar kivi yer mi?

Kivi çok şekerli bir meyve kaplumbağa için. Ayda bir bir dilimden fazlasını vermeyin bence.

Her türlü meyve aslında şeker barındırır. Ve kaplumbağaların doğal ortamlarında meyve bulunmaz. Buna dayanarak farklı tatlar vermek için turunçgiller dışındaki her meyve 2-3 haftada 1 kere tadımlık olarak verilmelidir. Hiç verilmese de olur.

Zaten benim amacımda Süleman'ın farklı tatlar tatması.İçinde vitamin barındırdığı için meyve vermeye özen gösteriyorum.Tabi ki aşırıya kaçmadan.

Vitamini kabugunda dostum=)) Benimkiler cesitlilikten pek bişey anlamıyor.Bitanesi yiyo bitanesi yemiyo =)
Keyfe keder yem yiyolar

Ben Süleman'a yazın karpuz,kavun,çilek vs veriyordum çok seviyordu.Süleman farklı tatlara açık :D

benimkilerin biri 3.5 digeri 3 cm=)) kucuk olan kıpır kıpır.Buyuk olan daha agır başlı=)

Geri