Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

eski akvaryumdan kuru alan yapımı

asi kız

Bordo Bereli
eski bir akvaryumumum vardı 30 cmlik alt tabanı çatladı bende hafifçe ayrıdm silikonlarını diğer taraflaırndan diğer kısımları sağlam uzun tarafın tekini o alt tabana silikonla yapıştırsam kare bir kuru alan olur mu?kaçak kat çıksam :)

Cvp: eski akvaryumdan kuru alan yapımı

kullanabilirsin eski akvaryumlardan kuru alana dönüştüren arkadaşlarımız var. silikon işi yaş temizlemek istediğinde o kısım için sıkıntı olur. cam kalınlığıda önemli en az 5 mm kalınlığında olmalı. tabanını ağır olmaz ise 6 mm yoksa 5 mm yaptır. rampada yine taban camıyla aynı kalınlıkta olacak. yan camlar 25 cm olmalı. hayvanlar kaçmasın büyükler. yan camlar 2 cm kadar da taban camından aşağı sarkmalı ki sağa sola kayıp akvaryumdan düşmesin bu cam uzantıları kuru alanı tutar.

bu ölçülere uygun değilse olmaz.

abi eski akvaryum 30 cm yüksekliğide bir okadr var ama nasıl yapıcam bilniyorum bir sürü örnek var kafam karışık:)

taban akvaryumun eninden yanlara taşmalı. camcıya yaptıracaksın. sadece yan camlar aşağı doğru sarkmalı.benim yaptırdığıma bak. köşeleri öyle yaptırmana gerek yok. ama rampa kenarlarına yanlardan kaçmayacak şekilde cam yükseltisi yapılmalı.
mailto:/forum/konu-akvaryum-ustu-kuru-alanim.html

emrenin yaptığı kuru alanın rampasının yan kenarları gibi
mailto:/forum/konu-kule-ve-sehpa-tip-kuru-alanlar-su-ici-dinlenme-sehpalari.html

abi zaten seninki gibi akvaryumum eskisi sadece ön yanlara cam ve rampa kısmı eksik benimkisinin ...seninki kolay yaplıabilir emre beyinki zor beceremem onu o profesyonel işi ben çaylağım daha :)

Geri