Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

et ve benzeri yiyecekler

tuareq

Yeni Üye
"balon" um için bi sürü yiyecek var ama meraktan soruyorum.
1. çiğ et, kıyma falan verilebilir mi? denemedim ama çeşitlilik olarak iyi olur mu?
2. hamur ve hamur işleri zararlı mıdır?
3. sokakta ki otlar, bitkiler (sadece marul vermesek) iyi temizlenirse verilebilir mi?

Cvp: et ve benzeri yiyecekler

Çiğ et ve kıyma tavsiye edilmeyen yiyecekler arasında. Ayda bir haşlanmış et verebilirsiniz. Hamur işi için su böreği vermeyi deneyen bir arkadaş vardı,ben gerekli olduğunu düşünmüyorum,karbonhidratı yemlerinden alıyorlar zaten.Yeşillik olarak çok sayıda verilebilecek sebze var listesi linkte, bulabilirseniz bunlardan da verebilirsiniz.
mailto:/forum/Konu-verilebilecek-ve-verilmeyecek-taze-yiyecekler.html
mailto:/forum/Konu-beslenmede-yesil-sebzeler.html
Ayrıca bu linkte de evde kendinizin yapabileceği bitkisel besinler var mailto:/forum/Konu-kaplumbaganiz-icin-bitkisel-besinler.html

Yağsız et çok nadir olarak verilebilir.
Bunun yanında tatlı su balıkları, uygun yeşillikler verilebilir.

Tavuk göğsü verile bilir haşlanmış nadirde olsa çiğde vere bilirsiniz.

tuareq' Alıntı:
"balon" um için bi sürü yiyecek var ama meraktan soruyorum.
1. çiğ et, kıyma falan verilebilir mi? denemedim ama çeşitlilik olarak iyi olur mu?
2. hamur ve hamur işleri zararlı mıdır?
3. sokakta ki otlar, bitkiler (sadece marul vermesek) iyi temizlenirse verilebilir mi?

1. çiğ eti tavsiye etmem ama kıymayı ayda 1/2 kez verebilirsiniz.
2. hamur işi tavsiye edilmiyor bence vermeyin
3. karahindiba yaprakları,marul,su mercimeği vs. otlar tavsiye ediliyor.Zaten verilebilecek/verilemeyecek taze yiyeceklerin listesi beslenme bölümünde mevcut.

gerekli bilgiyi vermişler zaten..çiğ ete bende karşıyım..pişmiş en iyisi..

ama haşlanmış kıyma veya tavukta proteinleri gidiyo diyolar çiğ vermek daha doğru dil mi artı çiğ olarak verilmesinde ne gibi bi sakınca var

Geri