Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Farklı Çeşit Yiyecekler

TR[C*]

Bronz 3 Üye
Merhaba arkadaşlar.
Ben Tostos'a tetra reptomin ve karides veriyorum ama arada farklı şeyler yemesini istiyorum.
Peynir,kıyma marul yediklerini biliyorum başka neler verebilirim?Ve nasıl?

SAOLUN..

Peyniri ilk defa duydum :) Yumurta akı sverebilirsiniz. Arada et, tavuk vb. verebilirsiniz.
Sosis olabilir nadiren :) Vallahi ben bi ara sucuk bile vermiştim :D Ve forumun "beslenme" forumundan daha çok bilgi alabilirsiniz

Cvp: Farklı Çeşit Yiyecekler

Teşekkür ederim Alper abi.
:haha:
Evet ilk defa duyabilirsin ama seviyorlar peyniri arada vermende sakınca olmaz seninkine ;)
Evet bilgide alırımda orada nasıl vereceğim yazmıyor bilgilendirirseniz sevinirim.
Saygılar.

Normal yem verir gibi vericeksin :) Malum su dışında yiyemiyor bizim sıpalar :D

Kaplumbağalara süt ve süt ürünleri verilemez!
Böbrek taşlarına neden oldukları kanıtlanmış besinlerdir.Peynir kaplumbağalar için zararlıdır.

Ops:$
Bilmiyordum kusura bakma alper Abi ben vermiştim 2 kere kapluşumu birşey olmaz demi ya:'(
Taş falan üff!!!
Teşekkürler zencefil bilgilendirme için.
Nasıl verilecek derken haşlanmış yaşlanmamış yaş kuru gibi demiştim :)

Yumurta haşlanmış tabii ki :) Ben kıymayı ve eti hem çiğ hem haşlanmış veriyorum.

2 kereyle bişey olmaz hem :)

Bitkisel gıdalara alıştırmak için arada marulda verebilirsiniz.

Peynir yerine yumurta akı ve kıyma yerine de yağsız tavuk göğsü verebilirsiniz. Tabi ana yemleri hariç haftada 2-3 gün vermenizi öneririm.

Geri