Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Farklı yemler

Gastamonulu

Bronz 2 Üye
Bildiginiz üzere bulunduğum yerde tetra veya sera yem bulamıyorum. Bugun petshopta farklı yemler buldum ve aldim. Fikrinizi almak istiyorum. Triblex haricinde diğer yemlere pek ilgi göstermedi . Yada ilk kurdu verdiğimden yanlış yaptım. Yedikten sonrada akvaryumda durmaksızın yüzüyor. Bazı arkadaslar balık ile Nasıl besliyorsun demişti . Kısa bir akvaryum videosuda ekledim.

mailto:/8ZLD1n.jpg

http://youtu.be/wVQHmdxJXDA

Alınacak markalar ya da kaliteli olanlar sera, jbl, tetra, prodac ve tropical markalar. Tropical piyasada nadiren var. Sanıyorum piyasadan çekiliyor. Diğerleri alt düzeyde.

Netten yem alman daha iyi hem çeşit olarak çok hemde petshoplardan nerdeyse yarıya yakın ucuzdur. Tarih olarakta ileri tarihli bulabiliyorsun. Alımda son kullanma tarihi ileri tarihli olsun diye belirtmekte fayda var tabi.

Kurutulmuş dere kurtlarını küflenmesin diye tuzluyorlar. Bu da kaplumbağalarda pek istek uyandırmıyor. Benimkiler tropicalin tubi cubisini sevmedi. Tubifex'in emsali.

Cvp: Farklı yemler

İnternetten sipariş etmek en uygunu.. Bende aynı durumdayım ilk başlarken petshop'a gittim dahada gitmedim her malzemeyi internetten edindim.. Yem konusunda Son kullanma tarihini belirtirsen rahatlıkla edinebilirsin abi.. 

Bu tarz markalara bende güvenemiyorum, Geçenlerde Türk yapımı Ahm markayı keşfettim faydam olsun alsammı acaba diye düşündüm sonra güvenemedim vazgeçtim. N11 veya Gittigidiyordan rahatlıkla her çeşit yem'i bulabilirsin.

Bunları bilmiyorum ama Ahm kullanıyorum , oldukça iyi ve kaplumbağaların yemek icin cildirdiklari bir yem.

Geri