Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

filtre malzemeleri ve açıklamaları

Atakandan alırım hocam. 200 TL dış filtre az değil. Bence tam da benim istediğim 3 - 5 senelik bir sistem oldu. :)

Akvaryum da max 150 200 falan tutsa ısıtıcı kum vs. Yavaş yavaş temin edilir :)

Sanirim oldu bu iş ;)

Cvp: RE: filtre malzemeleri ve açıklamaları

Alisarp' Alıntı:
Tetraex 700 satan uyeden neden almiyorsunuz ?

Her zaman sıfır almak ilk tercihimdir. Ama sebep bu değil. Sebep arkadaşın fazla aktif olmaması. Soru sordum ama cevap gelmedi hala. Birde güven meselesi.

200 ne fazla ne az. Benim kafamdaki fiyattı açıkçası. Siz satan kişiyi tanıyor musunuz ?

Cvp: filtre malzemeleri ve açıklamaları

barış siteden alacaksan filtre malzemeleri de varsa oradan al. bir defada eksiklei hallet.

emre ben microyu 3. sepette; zeoliti 2. sepette kullanıyorum. ammoyu attım. aslında bir süre daha götürürdü ama hydoru bir deneyim dedim.

cem' Alıntı:
barış siteden alacaksan filtre malzemeleri de varsa oradan al. bir defada eksiklei hallet.

emre ben microyu 3. sepette; zeoliti 2. sepette kullanıyorum. ammoyu attım. aslında bir süre daha götürürdü ama hydoru bir deneyim dedim.

Yanında DOLU yazıyor sanırım bu içinde olduğu anlamında değil mi hocam ? Bende tekrar tekrar ugrasmak istemem aynen senin dediğin gibi tek seferde filtre + ısıtıcı kombosu yapmak istiyorum :)

Yok tanimam kendisini sadece hobide dayanisma olmasi acisindan soylemistim

Yurtdisinda yaygin olan filtre isitici turkiyede cok nadir eheimin birkac modeli ar ancak fiyatlar ucuk

Dolu derken yinede torba zeolit ve substrat ve elyaf almasiniz icinde karbon seramik biaball sunger ve elyaf(yetersiz) var, attigim linkten alabilirsiniz daha ucuz sanirim

filtre içinde seramik, karbon ve bioball hazır gelir. her kat için bir de sünger. bunun yanında alacakların, zeolit ve bir aylık kullanım sonrası karbon yerine substrat veya lav taşı konacak.

cem' Alıntı:
filtre içinde seramik, karbon ve bioball hazır gelir. her kat için bir de sünger. bunun yanında alacakların, zeolit ve bir aylık kullanım sonrası karbon yerine substrat veya lav taşı konacak.

Peki bunların fiyatları ne alemde hocam ? Birde dış filtre ne kasar kadar gider ? 5ay 6 ay gider mi ?

Alisarp' Alıntı:
Yok tanimam kendisini sadece hobide dayanisma olmasi acisindan soylemistim

Yurtdisinda yaygin olan filtre isitici turkiyede cok nadir eheimin birkac modeli ar ancak fiyatlar ucuk

Dolu derken yinede torba zeolit ve substrat ve elyaf almasiniz icinde karbon seramik biaball sunger ve elyaf(yetersiz) var, attigim linkten alabilirsiniz daha ucuz sanirim

Anladım dostum :)

ben elyafı unutmuşum. elyafta olacak. elyafta seranın 250'lik olanından al. diğerlerinde markadan kaliteye göre fiyat değişiktir.

5-6 ay derken temizleme süresini diyorsan bu da ilk bir ay karbon sonrası temizlikten sonra duruma göre 3-6 ay arası.

cem' Alıntı:
ben elyafı unutmuşum. elyafta olacak. elyafta seranın 250'lik olanından al. diğerlerinde markadan kaliteye göre fiyat değişiktir.

5-6 ay derken temizleme süresini diyorsan bu da ilk bir ay karbon sonrası temizlikten sonra duruma göre 3-6 ay arası.

Anladım hocam. Benim akvaryum maksimum ( ki olmayacak büyük ihtimalle ) 150 LT olur. Alacağım filtre ile birlikte zaten eheim 2010 da çalışacak. Bunun yanında sadece tek kaplumbağa olmasi da cabası. Yani ben çok iyi bir su kalitesi bekliyorum açıkçası. :)

Uvb de zamanla temin edilecek ( 1 ay max 1.5 ay ).

Hadi inşallah tavsiye edilen ortam bir nebze olsun kuruldu gibi :)

Sende nasıl böyle kirlenmeler oluyor anlamıyorum Cem. Benim filtre Fazla kirlenmiyor.

Elyaf
http://www.atakanpetshop.com/sera-filtre-elyafi-250gr/urundetay/44842.aspx

Malzeme torbası
http://www.atakanpetshop.com/filtre-torbasi-lux-10lu/urundetay/55224.aspx

Lav
http://www.atakanpetshop.com/ehfi-lav-1-lt/urundetay/47884.aspx

Zeolit
http://www.atakanpetshop.com/dophin-zeolite-400-gr-/urundetay/59598.aspx

Atakandan alırsan bunlarda aynı yerden gelsin diye aynı firmadan seçtim. Tabiki daha pahalı zeolit yada yerine geçen ürün ile daha pahalı lav yerine geçen substrat bulunur.

Cvp: RE: filtre malzemeleri ve açıklamaları

AEK' Alıntı:
Sende nasıl böyle kirlenmeler oluyor anlamıyorum Cem. Benim filtre Fazla kirlenmiyor.

Elyaf
http://www.atakanpetshop.com/sera-filtre-elyafi-250gr/urundetay/44842.aspx

Malzeme torbası
http://www.atakanpetshop.com/filtre-torbasi-lux-10lu/urundetay/55224.aspx

Lav
http://www.atakanpetshop.com/ehfi-lav-1-lt/urundetay/47884.aspx

Zeolit
http://www.atakanpetshop.com/dophin-zeolite-400-gr-/urundetay/59598.aspx

Atakandan alırsan bunlarda aynı yerden gelsin diye aynı firmadan seçtim. Tabiki daha pahalı zeolit yada yerine geçen ürün ile daha pahalı lav yerine geçen substrat bulunur.

Hocam 100 Tl civari da bunlar tutar filtre 300 civarı gelir bana o zaman. Peki bu malzemeler ne kadat gider her seferinde böyle masraf olacak mı ? :(

belki iç filtreyi kullanma gereği bile duymayacaksın. ben suda yüzen deri parçaları için kullanıyorum mesela.

cem' Alıntı:
belki iç filtreyi kullanma gereği bile duymayacaksın. ben suda yüzen deri parçaları için kullanıyorum mesela.

Peki hocam ne kadar gider bu aldığımız malzemeler ? Senelik ne kadar masrafı olur acaba ? :)

Muhtemelen 6 ayda bir kez temizleyeceğini düşünüyorum. Buna göre;
Malzeme torbası 10 tane var. Sadece zeolit ve lav ayrı iki torba ile konacağı için 5 değişimde kullanırsın. Yani 2,5 sene.
Seramik, 4 sefer kullanırsın. Yani 2 sene.
Lav, her sefer yarım paket kullanırsın. Yani 1 sene.
Zeolit, tek seferde biter sanırım. Yani 6 ay.
Bio ball, ömrü yoktur. Sınırsız kullanım.
Sünger, bozulana kadar gider. Yani 4 sene kadar.
Elyaf, her filtre açılışında yenilenir. Kullanım miktarına göre tahminim 2 sene.

Zeoliti ilk açışta yıkayıp bir sefer daha kullanma seçeneğin var bu arada. Ben her sefer atıyorum ama yıkayıp bir sefer daha kullanabilirsin. Böylece 1 sene idare etmiş olur.

AEK' Alıntı:
Muhtemelen 6 ayda bir kez temizleyeceğini düşünüyorum. Buna göre;
Malzeme torbası 10 tane var. Sadece zeolit ve lav ayrı iki torba ile konacağı için 5 değişimde kullanırsın. Yani 2,5 sene.
Seramik, 4 sefer kullanırsın. Yani 2 sene.
Lav, her sefer yarım paket kullanırsın. Yani 1 sene.
Zeolit, tek seferde biter sanırım. Yani 6 ay.
Bio ball, ömrü yoktur. Sınırsız kullanım.
Sünger, bozulana kadar gider. Yani 4 sene kadar.
Elyaf, her filtre açılışında yenilenir. Kullanım miktarına göre tahminim 2 sene.

Zeoliti ilk açışta yıkayıp bir sefer daha kullanma seçeneğin var bu arada. Ben her sefer atıyorum ama yıkayıp bir sefer daha kullanabilirsin. Böylece 1 sene idare etmiş olur.

Tamam hocam o zaman çok büyük bir rakam değil. Teşekkür ederim emin olmak istedim. .

AKVARYUM fiyatını haftaya öğreneceğim. Ama istediğimiz cam kalınlığında akvaryum bulamayacagim bence :(

Haftaya haber ederim kendi açtığım konudan. ; )

Akvaryum ölçülerine dikkat etmeyi unutma.
Kaplumbağaya uygun en ve yükseklik olmalı.
Cam kalınlığı uygun olmalı.
Filtre vs tüm bu malzemelerine uygun olmalı.

Benim aklımda o konu çözülüp bu aşamaya gelindi diye kalmış. Umarım aradığını bulursun. Olumlu neticeyi bekliyoruz :)

AEK' Alıntı:
Akvaryum ölçülerine dikkat etmeyi unutma.
Kaplumbağaya uygun en ve yükseklik olmalı.
Cam kalınlığı uygun olmalı.
Filtre vs tüm bu malzemelerine uygun olmalı.

Benim aklımda o konu çözülüp bu aşamaya gelindi diye kalmış. Umarım aradığını bulursun. Olumlu neticeyi bekliyoruz :)

Yok hocam daha sormadım işte. Haftaya full sınavlarım var maalesef bu hafta doluyum. Cuma günü veya hafta sonu fiyat soracağım. İnşallah aradığım ölçülere yakın çıkar. ..

acaba mas akvaryum a yaptırsak kuru alan falan olmadan. ? Ne kadar tutar ki kargo ile ? Sonuçta cam kalınlığında sıkıntı çıkacak gibi geliyor bana.. Çünkü genelde standart kalınlık bize yetmiyor. . Ne düşünüyorsunuz , 300 civarı falan max alabilir miyim 85*40*50 ?

Boyda 85 i aşamıyorsun değil mi?

AEK' Alıntı:
Boyda 85 i aşamıyorsun değil mi?

Ende 40'ı asamiyorum sadece. Boy da daha fazla da olur ama tezgah taşır mi ondan emin olmadığım için fazla zorlamak istemiyorum. Yeterli Değil mi ?

90 da olabilir.

10 cm boşluk ile hesaplarsam 90 ile 155 falan yapıyor. Yani yaklaşık 160 170 kg.. akvaryumda basınç dağıtacak o yüzden mermer kırılmaz. Sadece tezgah taşır mı o var. Ama alttaki şeyler falan da sağlam gibi. . Fotoğraf atayım bi dk.

Geri