Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fırfır'ın yeni akvaryum dizaynı

oguzhancet

Yeni Üye
mailto:/11/j/d364t.jpg

Meraba arkadaşlar eski konumda filtrenin (pipo filtre idi) pek uygun olmadığından bahsettiniz. onu değiştirdim sanırım bu iyi ve ses de yapmıyor çok hoşuma gitti :) canlı bitkilerin hepsini yedi bi tek arkadaki ince tek tek olanlar kaldı, öndeki de yapay bitki. Şimdilik sistem güzel işliyor , ısıtıcı almaya gerek duyacağımı sanmıyorum evimiz epey sıcak oluyor . Kuru alan ile ilgili biraz sorunum var ben hep doğal olmasından yanayım akvaryumun içinin o yüzden cd kapağından yapılmış kuru alanlar pek içime sinmiyor aslında yapabilirim ama , simdilik yeni bir öneriye acığım :) ve bir de kaplumbağamın kabığında yer yer yosunlanmalar var, ışıktan sanıyorum çünkü taşlaırn üstü de yosunlanmış. Bunu önlemenin bir yolu var mı ? Kabuğunu haftada 2 kere jel ile temizliyorum.Teşekkürler :smile:

Cvp: Fırfır'ın yeni akvaryum dizaynı

Akvaryum dizaynınız çok güzel fakat en yakın zamanda akvaryumunuzu [/align]büyütseniz iyi olacak

Küçük akvaryumun değişme zamanı yaklaşmış.Bence yeni bir akvaryum aldığınız zaman kuru alan için fikir alabilirsiniz.
Benim takıldığım yer kabuğun jel ile temizlenmesi.
Yaptığınız bütün doğruların yanında bu yanlış.Bırakın atın o ürünü çöpe.İçerisinde ne olduğu belli olmayan bir ürünü kaplumbağanız üzerinde denemeyin.
Kabuğunu eğer kaplumbağa rahatsız olmuyorsa akan su altında masaj yaparak temizleyin yeter.

orta sertlıkte ılık suda 1 - 2 dk fırcalayın ve ısıtıcı göremedim en yakında alsanız iyi olacak

diş fırçasıyla

Zencefil' Alıntı:
Küçük akvaryumun değişme zamanı yaklaşmış.Bence yeni bir akvaryum aldığınız zaman kuru alan için fikir alabilirsiniz.
Benim takıldığım yer kabuğun jel ile temizlenmesi.
Yaptığınız bütün doğruların yanında bu yanlış.Bırakın atın o ürünü çöpe.İçerisinde ne olduğu belli olmayan bir ürünü kaplumbağanız üzerinde denemeyin.
Kabuğunu eğer kaplumbağa rahatsız olmuyorsa akan su altında masaj yaparak temizleyin yeter.

bahsettiğim ürün şu, kullanmayı bırakmalı mıyım ?
mailto:/5895/Deep-Turti-Clean-Jel-Kaplumbaga-Kabuk-Koruyucu__58954258_0.jpg

Kesinlikle çöpe atın o ürünü.

Evet akvaryumu büyütmeniz gerekiyor. Bahsedildiği gibi kabuğu yumuşak bir fırça ile temizlemeniz uygundur.
Kabuğuna o jeli kesinlikle sürmeyin. Kabuk canlı bir dokudur ve o jel gözenekleri tıkar. Kabuğun ısı ve güneş ışınlarını yada varsa UVB lambasının etkilerini görmesine engel olur. Bunun zararlarıda çok uzun olmayan bir vadede ölümcüldür.

Geri