Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gammarus yem bozuk mu?

Filtre elyaf pamuk takviyeli ise tutar. Şu an ne kadar olduğu belli değil ama fazla yok sanırım. önce bir akvaryumu halleştirip düzene sokmak lazım filtre dursun. İnşallah yüzeyde gezinenlerdenseler yakayı kurtarırsın. Zamanla dibe iniyorlar. Bunları ya pamuk ile yada bulaşık süngeri ile cama bastırıp alırsın.

Metilen bunlara fayda etmez. Damlatma.

Cvp: Gammarus yem bozuk mu?

Valla ben şimdi tüm akvaryumu boşalttım. Bütün malzemeleri köşe bucak temizleyeceğim. Artık filtreyi de elden geçiririm hepsine elim değmişken. Tek sıkıntım elimde çok fazla dinlenmiş su yok. Hazırlıksız yakalandım. Akvaryumun ancak üçte birini dolduracak kadar dinlenmiş su var. Güneş enerjisindeki suyu kullansam uygunmudur acaba?

Uygun ısıya denk su kullanabilirsin. Filtrede carbon (kömür) filtre malzemesi kullanıyorsan o suyu temizleyip berraklaştırır.

Bugün petshoptan Tetra dr. wu gammarus aldım. İçinde gammarus haricinde beyaz pul şeklinde balık yemine benzer şeyler de çıktı. Onlar nedir? Hayvanlara onları da vereyim mi?

Gammarusun içinde karidese benzer yem ve balık var onun haricinde bise yok yem kutuda mı tarihini kontrol et eğer posetteyse tarihi geçmiş olabilir istersen bide resim koy

Evet evet kapalı kutu aldım. Adamın yanında kutuyu açtım, bahsettiğim şeyleri görünce de bunlar nedir dedim, bunlar da yem dedi. Ben ilk defa aldım bu yemi, o yüzden sordum. Ben sadece Gammarus bekliyordum.mailto:/9o5N3O.jpg]mailto:/9o5N3O.jpg[/url]

[url=mailto:/qMlvaV][img]mailto:/qMlvaV.jpg[/url]*

Tetra kullanmadım serramarka kullanıyorum sadece gammarus beklerken içinden balik da çıktı şaşırmıştım ben net olarak algılayamadım cem bey gelince sizi bu konuda aydınlatır

onlar pul yem aynı balıklardaki gibi. beyazlar kalsiyum yeşiller ot türevli yemdir. yemesi sıkıntı ve akvaryumu kirlettiği için pek makbul değildir. bu bitince sera raffy I alırsın.

Geri