Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gammarusa eşdeğer yem ne verebilirim

tevet0777

Bronz 1 Üye
Gammarus akvaryumu çok kirletiyor. Gammarusa eşdeğer yem önerebileceğiniz bir yem varmı

Gammarus için kepçe alıp yiyeceği oranda gammarusu döküp çöp üstünde sallayarak tozlarını atıp öyle ver. Hayvanın kabuk boyu ne kadardı ?

O zaman tropical gammarus alabilirsin ama kutuda satılanını al. Vakumlu alüminyum poşettekileri nemli bıraktıkları için bozulma oluyor. Bu biraz daha büyüktür.

Veya jbl energil yada sera royal alacaksın bunlar içinde balıkta var. Yalnız 1000'lik dediğimiz kutuda satılıyorlar. Gramajda 340-350 gibi birşey. Hayvan tek olduğuna göre 2018 sonu 2019 skt alman iyi olur. Uzun süreli kullanılan yemlerde yemi aldıktan sonra hemen kapağını kapatmak lazım kurur. Bir de güneş görmeyen serin yerde dursun. Isı acılaştırır.

Cvp: Gammarusa eşdeğer yem ne verebilirim

dondurulmuş karides veriyorum ben en son cem bey de öle yapıyordu nispeten az kirletir, zaten saniyesinde yiyor benim tosbik

hatta ucu kıvrık cımbızla lokma lokma yedirebilirsiniz o zaman en az kirlettiği durum oluyor, cımbız metal ise hava hortumu ile kaplarsanız iyi olur hayvanın ağız bölgesine zarar vermesin ve uçları yuvarlatılmış olmalı tabi :)

Cvp: Gammarusa eşdeğer yem ne verebilirim

benim tosbikim grammus dan baska yem yemiyor hic birini begendiremedim sadece et urunleri tuketiyor ustelik bi  de eskisinden daha fazla yem tuketiyor beni gorunce yukari cikip agzini aciyor dayanamayip veriyorum bende bir zarari var mi acaba

İşlenmiş et hiçbir zaman vermiyoruz. Normal zamanda da et vermiyoruz bu yemden uzaklaştırır.

Normal ölçüyü aşma. Protein fazlası zararlıdır. Gut hastalığının nedenlerinden biridir.

Gammarusu diğer yemleri yiyene kadar verme. Hergün öğününde diğer yemlerden birer tane at. Yarım saat içinde yemez ise alırsın. Yediği olursa öğün ölçüsünde verirsin. Bu inat bir haftaya kadar sürebilir. Sakın başka birşey verme. Hayvan ölmez. İşin sonunda yiyecektir. O yemleri yemeye başladıktan sonra gammarusa başlarsın.

Geri