Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

gemma turtles stıcks

elifceylann

Yeni Üye
içeriği: balık unu, karides unu, buğday unu,buğday gluteni, mısır gluteni, enzim, vitamin-minaral premiksler, lesitin.
ham protein: %39
ham yağ: %8
su %10
fosfor: %1.0
vitaminler A D3 B2 B12 E K3 sizce bu yem nasıl ? bugün almak zorunda kaldım ama yedi yani sevdi cücü :)

Cvp: gemma turtles stıcks

bence kaliteli yem alana kadar alabilirsin en kaliteli ana yemler sera raffy p ve tetra reptomin, tetrayı neredeyse bütün petshoplarda bulabilirsin

raffy alıcaktım yokmuş mecbur almak zorunda kaldım en kısa zamanda daha kaliteli bi yem alıcam :)

gemmalarda fena değildir hatta yerli üretimde en kaliteli üründür diyebilirim. özellikle balık yemi konusunda. ama aynı şeyi sanyu için söyleyemem.

sanyu diye bir marka var işe yaramaz kalitesiz bir yem.

elifceylann' Alıntı:

Başka bir yem markası. Ama sadece ilk kez kaplumbağa besleyenlere pet shopların satabildiği bir yem.

Cem zaten benden önce cevabı vermiş.
Bu arada şu gemma ile reptomin protein oranları aynı. Bu anlamda bilginiz olsun.

tabi ama yanına bir de karides alırsan iyi olur. özellikle yavru kaplumbağaların gelişiminde protein çok önemli bir faktör. sera carnivor bulabilirsen onu da alabilirsin. dışı raffy p içi raffy mineral yemdir. yani ikisinin karışımı. bu raffy p ve tetra reptomine göre az biraz sert fakat suya attığında çabuk yumuşayabilen bir yemdir.

Merhaba ☺️bende aynı yemi kullanıyorum. Kaplumbağam 7-8 cm civarında günde kaç tane vermliyim bilgilendirirmisiniz

8 cm kabuk boyuna ulaşana kadar sabah ve akşam olmak üzere günlük iki öğün; sonrasında tek öğüne düşeriz. Günlük toplam kafa hacmi kadar olacak.

Ayrıca bu yem dışında sera raffy P, raffy I gammarus, jbl agil, tetra reptomin yemlerde yoksa almalısın. Raffy P içindeki kırmızılar mineral yemdir bunları ayırıp haftada bir gün vereceksin. Bitince sera mineral yemde alırsın.

Cvp: RE: gemma turtles stıcks

cem' Alıntı:
8 cm kabuk boyuna ulaşana kadar sabah ve akşam olmak üzere günlük iki öğün; sonrasında tek öğüne düşeriz. Günlük toplam kafa hacmi kadar olacak.

Ayrıca bu yem dışında sera raffy P, raffy I gammarus, jbl agil, tetra reptomin yemlerde yoksa almalısın. Raffy P içindeki kırmızılar mineral yemdir bunları ayırıp haftada bir gün vereceksin. Bitince sera mineral yemde alırsın.

cem bey peki her gün kullanmam gereken bir vitamin de gerekir mi?

Hayır mineral yem mineraller, vitaminler ve kalsiyum içeriyor. Haftada bir yemesi yeterli. Ayrıca diğer yemlerde eser miktarda bulunuyor.

Geri