Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Golgi'den Videolar

Zencefil

Bordo Bereli
Bizim ufaklık artık alıştı ve kendileri büyümeye başladı.
İlk geldiği hallerinde anlatmıştım.Kabuk hamur gibi ve ürkekti bu kapluş ve birazda sağlık sorunlarımız vardı.
Bakımını ve yerini sevdi ki iyileşti ve şu anda iyice hareketlendi.

Bizim kırmızı yanaklardan farklı olarak kuru alanı daha fazla kullanıyorlar.Kendisini kuma gömmeyi de sevdi ufaklık :)

Akvaryumda silis kum ve bitkiler var.Canlı olarak ise kumun içerisinde minare salyangozlarım ve Pagoda Snail 2 tane mevcut.Golgi kesinlikle bu canlılara zarar vermeye kalkmıyor.Eğer öyle bir durum olursa diğer akvaryumda yerleri hazır zaten :)

Video kalitesi çok yüksek olmasa da bir kaç tipik hareketini çekmeyi başardım :D
Su yüzeyindeyken o kuyruk direk suyun üzerine çıkıyor videolarda var :)

Burda yansıması ile oyun oynuyor :D
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CLLNbuIBpnY&feature=youtu.be[/video]
Yem yiyoruz :D
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IH9XVtSEWjU&feature=youtu.be[/video]
Akvaryumumuz va Golgi :D
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aNhNYHuqzlw&feature=youtu.be[/video]

Cvp: Golgi'den Videolar

Kocaman olmuşşş :O çok iyi bakmışsın :)

Sorma Yiğit biraz fazla hızlı büyüdü bu ufaklık :D
İlk geldiği hali ile alakası yok.Bir kaç ay sonra ki halini merak ediyorum doğrusu :)

Golgi gerçekten çok büyümüş maaşallah ona :) Golgi çok hareketli, tatlı ve oyuncu bir kapluş. Çakılın da kardeşi Golgiden kalır yanı yok. O da Golgi kardeşi gibi çok afacan :p
Bua arada silis kumu nereden aldın Arzu? Ben bulamadım juen pete de falan baktım. Kaç kilo kum kullandın akvaryum için?

Yeşim ben 30 kilo aldım bu kumdan.1-2 mm arası silis yani 0 numara değil. 37TL ye internetten aldım ben kumu.
Golgi'nin akvaryuma tahmini olarak 5-8 kilo arası bir şey gitmiştir.
Geri kalanı da Pakize Beyin akvaryumda kullanacağım.

Arzu kumu aldığın linki sitede paylaşabilir misin? :)

Tam hatırlamıyorum Yeşim ama gittigidiyor'dan aldım ben bunu.Arama yapınca silis kum olarak çıkanlardan bir tanesiydi.
Hatta tanıtımında boyut seçeneklerini seçebileceğin falanda yazılıydı.

Yansıması arkadaşı olmuş gibi :D
Çok sağlıklı ve canlı gözüküyor uzun ömürler dilerim golgiye ve kırmızı yanaklı arkadaslarına :smile:

Akvaryuma kum eklemekle çok iyi yapmışsın. Görüntüler çok güze. Maşallah ufaklık boy da atmaya başlamış :)

Kum koyup akvaryumu biraz daha doğal hale getirdikçe çizgili daha rahat davranmaya başladı.
Kırmızılardan farklı olarak yaşadıkları ortama verdikleri tepkiler daha fazla :)

Yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Evet tabandaki kum örtüsü ile çok keyifli oluyorlar.
Tepkileri gerçekten çok farklı. Kızdıklarını da zamanla çok net farkedeceksin. Bendeki dereceyi cama vuruyor :)

Zencefil bir şey soracağım;forumdaki ismimi nasıl değiştireceğim?
Peynir&Bonbon eski kaplumbağalarım yenilerinin ismi:

Artemis&Zeus

Yardımcı olabilir misiniz?

Şimdiden teşekürler...^^

Çok şeker bir kaplumbağa Allah uzun ömürler versin...

Geri