Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Göz enfeksiyonu

erdiaydn

Bronz 1 Üye
Kaplumbagam goz enfeksiyonu iki haftadir ilac kullaniyoruz ama faydasi yok neden acaba?

RE: Lutfen yardim

1- Türkçemize özen gösterin. 2- Konu başlıklarında "Lütfen" gibi kelimeler kullanmayalım. Soruna gelince ise;
Teramycin kullanın. 1 hafta daha tedavi yapın. Sonra kesinlikle veterinere götürün.

Cvp: RE: Lutfen yardim

Tabii ki en doğrusunu veteriner bilir.Hemen veteriner götürmeniz taraftarıyım.Geçmiş olsun,umarım iyileşir...

Cvp: Lutfen yardim

Bu aralar bilgisayarim bozuk oldugu icin telden giriyorum kusura bakmayin. gentagut kllaniyorum digeri dha mi iyi merhem suya bulasirsa sorun plmazmi

erdiaydn' Alıntı:
Bu aralar bilgisayarim bozuk oldugu icin telden giriyorum kusura bakmayin. gentagut kllaniyorum digeri dha mi iyi merhem suya bulasirsa sorun plmazmi
Merhemi sürmeden önce kapluşu kuru bir kaba koyun ve üzerine lamba yakın.Daha sonra gözlerine merhemi sürün ve 10-15dk kadar bu şekilde bekletin.Ancak bu şekilde doğru düzgün tedavi edebilirsiniz.Göz damlası denedim bende,pek sonuç alınamıyor gözlemlerime göre...

Iki sorum olacak,

lamba nicin,
merhemin fiyati ne kadar pahaliysa para biriktirecegim

merhemi sigortanız varsa aile hekiminden yazdırıp bedava alabilirsiniz eczaneden.Lambada kapluş malum dışarıda olacak üşüyüp hasta olması diye,ayrıca bu şekilde gözündeki ilaç daha yararlı oluyor.Tamamen deriye işliyor...

Gentagut kullanıyorsanız. Kapluşun gözünün içine damlatmanız gerek mutlaka. Ama sizin kapluşun gözleri kapalıydı yanlış hatırlamıyorsam. Ben terramycin kullanmanızı öneririm. Merhem olduğu için gözüne daha rahat uygularsınız.

İlaç fiyatını da internetten öğrenebilirsiniz.

Kucuk kaplusum galiiba akciger enfeksoyunu alt kabukta pemblessme var offf ya hay ben bu burslugunda ..... tobe tobe ya yatsin artik valla bu devlet beni deli ediyo

Akciger enfeksyununn belirtilerini nelerdi birisi yazblirmi

Kuru alanda sıkça vakit geçirme, ağzını sık sık açma, gözlerinin şişmesi veya kapanması, alt kabukta pembeleşme ve iştahsızlık.

Erdi Bey Terramiycn göz merhemi 1 tl eczanelerde. Eğer imkanınız yoksa ben gönderebilirim kargo ile

Biri alt kabukta pembeleme var sadece giderleri hic yok ozeliikle kuru alan 0 :) biride goz kapanmasi sadce :) gzu kapalli maalesef kurdanla acmayi densm zarar verrirmiyim acaba?

SAKIN böyle bir işe kakmayın.Kapluşa iyilik yapayım derken kör edersiniz.

Asla öyle bişey yapmayın. Zarar verirsiniz. Öyle kürdanla falan açılmaz. Gözleri mikrop kapmış. Siz terramycin kullanın. Göz kapaklarına sürün. Ama bastırmadan nazikçe sürün.

Hayir tabikide onun icin deil tamamen acmak icin yapmicaktim zatnen yapmam bi deyiriyim dedim aygiyla yitti asskim benim,daha denemedim ben sadeceilac icine girsindiye yapcaktima ama yarin alirim eczneden biri banafiyt soleyebilirmi

Terramycin 1TL tüm eczanelerde bulabilirsiniz. Gentagut damla şeklinde olduğu için gözünün içine tam gitmez. Gözünün içine damlatmanız gerek damlayı. Bu yüzden terramycin kullanın. Göz kapaklarına hafifçe bastırmadan sürün.

Poeki iyi aksamlar... kulak copuyle surebilrim degilmi?

Belkiz caliskan :) estarfurullah alabiirim eczaneden tabiki yinede cok saol :)

Kulak çöpüyle pamuğa sürüp hafifçe bastırmadan uygulayabilirsiniz.

Geri