Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Göz ilaçlarını nasıl kullanacağım?

Zmrt

Bronz 3 Üye
merhaba arkadaşlar kaplumbağamın gözleri şişti ve bu siteden bilgili daha once böyle bir olayla karşılaşmış biri bana yardımcı oldu saolsun :). ilaçları aldım ama nasıl kullancam bilmiyorum yardım ederseniz memnun olurum :ff:. ilaçlar:
1-terramycin
2-Gentamisin
3-inflased
-Şimdiden teşşekürler :133:

RE: nasıl kullancam?

Size ben yardimci oldum ilaclar konusunda :)

Terramycin'i bir kulak copune surun bir karinca buyuklugu kadar. Gozune hafifce surun. Sonra 15 dakika dişarida birakin. Tabii ustune isitici lamba olmali bu esnada :)

Inflased ise gunde 4 defa olucak. Her gozune 2'şer damla. Bu ilacı kullanirken gozunun altini çok çok çok hafif bastirin bir yarık açilicak. Oraya damlatıcaksiniz :)

Gentamisin ise gunde 2 defa olucak. Her goze 2'şer damla. Kullanimi inflased ile ayni.

Birde ben size "Avicap" alin demistim. A vitaminidir. İçindeki yaği şiringa ile çekip tospikin agzina bosaltin. 3 gun boyunca gunde 2 defa olucak. Sonra iyilesene kadar gunde 1 defa yapicaksiniz.

Anlamadiginiz bir yer varsa buradan sorun :)

Cvp: nasıl kullancam?

^^ ^^ ^^ Yine çok teşeşkkürlerr :). anlamadığım yer terramycinin kullanımı. nasıl olcak o :ff:

Terramycini bir karinca buyuklugunde kulak copune sıkın. Sonra tospikin bir gozune bastirmadan cok ağir olarak gozune yedirin :) Diger gozunede aynisini yapin.

Not!: Her ilac kullandiktan sonra 15 dakika isitici lamba altinda bekletilmelidir
Ve ilaclari kullanirken arasinda en az 30 dakika olmalidir. Mesela terramycini kullandiniz 30 dakika sonra inflasedi kullanin yani :)

Ayrica ben tesekkur ederim. Kaplumbaganizla ilgilendiginiz icin :)

şuan iyice bilgilenmiş bulunuyorum, umarım kapluşuma bi zarar vermeden en iyi şekilde kullanabilirm :breh: ... Tekrar teşekkürler çok saolun inş iyileşir :smile:

İlaçlari kullanirken çok çok agor davranin. İlk gun biraz zorlanicaksiniz. Diger gunler cok daha rahat uygularsiniz.
Ayrica Avicap'i da almanizi oneririm :)

onuda alcam :). bi sorum olcak kaç saat arayla kullanmalıyım?

Yazmistim oraya :)
Ama her ilac arasi 30 dakika olmali.

tekrar tekrar çok teşekkürler :)

Ben tesekkur ederim :) Banna bu konudan hergun bilgi verirseniz cok sevinirim :)

Şimdiki durumu nedir acaba?

Cvp: Göz ilaçlarını nasıl kullanacağım?

aynı durumda ilerleme yok. bi ilaç eksik burda yokmuş yarın gelcekmiş o yüzden başlamıyorum bende. Allah'ın izniyle yarın başlıcam :smile:

Cvp: Göz ilaçlarını nasıl kullanacağım?

Hangi ilaç eksik ? Olsun siz yinede olan ilacı kullanım :) Zaman kaybettiniz zaten. Dahada kaybetmeyelim :) Yarın akşam son durumu bu konu altında bekliyorum.

Geri