Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Göz Yaşı

dermet

Taç 5 Üye
Böcük'e yanaklarından cerrahi müdahale yapılmıştı. Daha önce sizlerle paylaşmıştım. Ancak bir tarafını tam kurutamadık ve tekrar cerrahi müdahale yapıldı. Şu an durumu iyi ancak bölgeye batikon uyguluyoruz. Bu arada da yaklaşık 1 saat lamba altında bekletiyorum. Birkaç defadır dikkatimi çekti gözlerinden yaş geliyor. Batikon'u tüm kabuğunu da uyguluyorum ki kabuk sertleşsin. Veteriner önermişti. Acaba göz yaşı batikonun etkisi ile geliyor? Çok dikkat ediyorum sürerken aslında ama bilemedim.

Şimdiden teşekkürler.

Cvp: Göz Yaşı

Kokusu filan yakıyor olabilir :)

Gerçekten şu iltihap olayı zorlu bir işmiş, tekrardan geçmiş olsun. Umarım böcük en kısa zamanda düzelir.

Cvp: Cvp: Göz Yaşı

kerberos' Alıntı:
Kokusu filan yakıyor olabilir :)

Gerçekten şu iltihap olayı zorlu bir işmiş, tekrardan geçmiş olsun. Umarım böcük en kısa zamanda düzelir.

Teşekkür ederim Umut Bey,

Gerçekten çok zor bir süreç. Çok emek istiyor. Yaklaşık 1,5 ay oldu daha da 1 haftası var. Bu süreçte 2 kere İzmir'e gittik. Sizin önerdiğiniz Emel Hanım ile görüştük. Neticede şişlikler tamamen indi. Sadece bir tarafta küçük bir yara var.

Göz yaşı belli bir hastalığın belirtisi değil di mi? Tekrardan birşey olacak diye çok korkuyorum.

Açıkcası göz yaşıyla alakalı bir hastalık bilmiyorum ben, belki diğer arkadaşlar biliyordur.

Ama gözü kötüleşmeye başlar ise teraymcin sürebilirsiniz, mikrop kırıcı ve antibiyotik etkisi var. Gözlemleyin biraz ama şimdilik korkulacak birşey yok gibi duruyor.

Teşekkür ederim Umut Bey,

Biraz da olsa rahatladım. :) Böcük'ün rahatsızlığı çok yordu beni. Onun da benim de dinlenmeye ihtiyacımız var. :)

Ben terramycin'in bir etkisi olduğuna inanmıyorum maalesef. Gentamisin aynı görevi görüyor ve daha etkili.

Her iki ilacı da kullanıp sonuç alan insanlar var.

Ben teramisini kullanıyorum. Oldukça memnunum. Ama kapluşlardaki etkisini bilmiyorum.

Ben tospiklerde kullanmıştım. Terramycin ile 1 gram bile ilerleme kaydedememiştim. Diğer hafta gentamisin kullandım çok daha etkili bence.

pıtırda güneşlenirken gözyaşı akıyor gözlerinden hastalıkla ilgili değil nasıl bizim gözümün ışıkta yaşarabiliyorsa onlarında öyle korkulacak bir durum yok bizimki 2 senedir böyle kerata bak 2 yaşı doldu :)

Cvp: Cvp: Göz Yaşı

pıtırım' Alıntı:
pıtırda güneşlenirken gözyaşı akıyor gözlerinden hastalıkla ilgili değil nasıl bizim gözümün ışıkta yaşarabiliyorsa onlarında öyle korkulacak bir durum yok bizimki 2 senedir böyle kerata bak 2 yaşı doldu :)

Teşekkür ederim. Şimdi içim tam anlamıyla rahatladı. :)

Geri