Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gözerinin rengi değişti :D

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar 2 gün önce kapluşumun gözleri açık mavimsi bi renk oldu birazda parlıyor ilk başta ışiktan sanmıştım ama ikisini yanyana aldım diyeri koyu yeşiken bu kapluşumunki gene maviydi ve diyerine göre göz bebeyi daha büyük sizce iyi bişeymi bu.

RE: Gözeri değişti :D

konu adını ve mesajındaki hataları düzeltirsen

Kaplumbağaların göz rengi yeşildir. Kaplumbağalar Bir şeye heyecanlanırlarsa vb durumlarda daha da göz rengi parlar fosfora yakın bir renk alır. Özellikle yemek verdiğinizde ve çok sevdiği bir yemekse eğer yada sizi gördüğünüzde başını da aşağı doğru çekerse sizden korktuğunu başını yukarı doğru çıkartırsa yemek istediğini yada sizinle ilgilendiğini gösterir.

batsguer' Alıntı:
Kaplumbağaların göz rengi yeşildir. Kaplumbağalar Bir şeye heyecanlanırlarsa vb durumlarda daha da göz rengi parlar fosfora yakın bir renk alır. Özellikle yemek verdiğinizde ve çok sevdiği bir yemekse eğer yada sizi gördüğünüzde başını da aşağı doğru çekerse sizden korktuğunu başını yukarı doğru çıkartırsa yemek istediğini yada sizinle ilgilendiğini gösterir.

Daha çok akvaryumdan bana gelmeye çalışıyoryani kafası dışarda akvaryumun kapağını açtığımda yokarı bakıyor sonra elimi ısırıyor.

Gözlerine ışık geldiği zaman benim kaplumbağalarımında gözü o renk oluyor. Kötü bir şey olduğunu sanmıyorum.

Elini ısırması aç olduğu anlamına geliyor olabilir. Biraz daha yemini arttırın.

batsguer' Alıntı:
Elini ısırması aç olduğu anlamına geliyor olabilir. Biraz daha yemini arttırın.

Gerçekten mi?Ben de elimi ısırmayı bırakana kadar yem mi vermeliyim?Çok ısırıyor.Asla vazgeçmez ki.Elimi ısırmasa bile asla uzattığım yemi geri çevirmez.İki buçuk hafta önce aldım onu.3,5cm'ydi, şimdi 4cm oldu.

Yem miktarını çoğaltınca bi üsre sonra kendileri yemekten vazgeçiyor :) ben elmaları ince ince kesip yediriyorum bi süre sonra bırakıyorlar yeme bakmadıkları gibi elimi de ısırmıyorlar :) ama bunu her zaman yapmıyorum. çok tehlikeli olabiliyor yemeye devam ederse. gofretin bir kaç kez kursağını boşaltmam gerekti.

kapluşunun gözleri sağlıklı ama sorun var gibi hissediyorsan ışık mesafesini kontrol et ve uv ışık kullanmaya özen göster sevgili arkadaşim.

Cvp: Gözerinin rengi değişti :D

Farklı açıdan bakınca farklı renk görünüyor :D

Geri