Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gözündeki Şişlik.

AlperDeniz

Bordo Bereli
Merhaba arkadaşlar , başlıktada belirttiğim gibi bir şişlik oluştu gözünde dün aniden oldu. Dışarı çıktım , geri gelince sol gözü kapalı bir şekilde buldum tospişimi. Yemeklerini yiyor. Kuru alana pek çıkmazdı hala aynı. Hareketli. Yani hala aynı Bobby :) Resimde var aşağıda. Morluğa benziyor mu bir bakar mısınız? Diğer gözü açık. Garibim korsanlara benzedi :'(

mailto:/img836/8792/100220120471.jpg​

Cvp: Gözündeki Şişlik.

Çok acil denilebilecek bir morlu yok,veteriner işini ne yaptın?

Ama morluk var dimi ? Babam gelsin arıycam. Dakikam yok :)

Göz kapanmasının nedenini öğrenmek lazım bu tip durumlarda.
Akciğer enfeksiyonuna bağlı bir durum mu yoksa mikrobik, sudan kapılan bir şey mi?

Eğer sadece gözler ile ilgili bir durumsa gentagut göz damlası veya terramycin göz merhemi kullanabilirsiniz.

Ya akciğer enfeksiyonu olduğunu zanletmiyorum. Çünkü yemek yiyor ve çok hareketli. Çıkıyor kabuğunu kurutuyor. Yani herşey aynı. Sadece tek göz :) Ya çarptı yada mikrobik dimi ?

Suyunun klorsuz ve tamamen temiz olduğundan emin olmalısın...

Çarpma ile bu tarz bir durum kaplumbağalarda oluşur mu bilemiyorum.

Suyum , içme suyu. Filtre 7/24 açık. Su çok berrak. Sudan kaynaklanıcağını düşünmiyorum.

Mikrobik olabilir mi ki ? Çünkü tek gözü açık.

@[eminemre] yorumunuzu bekliyrum

Veterinerler bilir bu işi ama iki gözünü de hiç açamıyorsa mikrop kaptı muhtemelen...

Tek gözü açık. Suyuda çok berrak. Veterineride arıyamadım bir türlü. Yarına kaldı maalesef :'(

Hastalık konusunda Arzu Hanım ve Emre Bey oldukça bilgili forumumuzda. Onların görüşlerine şahsen güveniyorum.

Kaplumbağamı dün götürdüğüm veteriner ücret bile almadı. Kendisini ilk defa orada gördüm bu arada. Telefonla arayın görüşün. Yardımcı olurlar ücret konusunda da.

Teşekkür ederim. Yarın götüreyim olmadı ama bir tane adres buldum sonunda :) İzmir/Buca'da buldum. :) Bu konudaki adreslerin hepsi sürüngenlerden anlıyor dimi ? mailto:/forum/Konu-buyuksehirlerdeki-veteriner-adresleri.html?highlight=veteriner+adresleri

tavsiyeediyorum.com isimli siteden de ulaşabilirsiniz. Telefon numaraları da var. Arayıp anlayıp anlamadıklarını sorabilirsiniz. Hem fiyatı da konuşabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Buca'da 2 tane buldum. Yarın götürücem tospişimi. Ama neyin içinde götürebilirim veterinere ?

Ayakkabı kutusunun içine peçeteyi yerleştirin güzelce. O şekilde götürebilirsiniz.

O pis şeyin içine ? :) Daha çok mikrop kapabilir ama :D Başka ne ile götürebilirim ?

Hiç kullanmadığınız yok mu? Yani temizlerinden.

Kullandıysanız olmaz zaten.

Maalesef kullanıyorum hepsini. Başka ne olabilir ?

Kapaklı bir kap olabilir. Peçete ile için kaplayın. Karton küçük kutular olabilir.

Bakıcam evde. Plastik kap olabilir mi ?

Birde kapalı kutu yüzünden strese girmesin :'(

Geri