Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Güneş keyfi :D

okankrn

Gümüş 1 Üye
Tanıştırayım bu benim kızım Gülistan :) [İsmini annem koydu :t65y:]

mailto:/289er20.jpg*
mailto:/27yn8nl.jpg*

Buda benim erkeğim Abbas ; Yumurtadan çıktığından beri yanımda o yüzden yeri bende ayrıdır :)

mailto:/xoio9f.jpg*

Gülistan'dan değişik pozlar :D

mailto:/11afqyo.jpg*

Umarım hoşunuza gider :)

Cvp: Güneş keyfi :D

Maşallah. Artistlik poz verme konusunda ustalaşmışlar :D İnşallah benimkilerinde ilerleyen senelerde böyle pozlarını görürüz.

Kuru alan bayağı zorlayıcı oluyordur. Sanırım yeni bir kuru alan yapacaktınız. Ancak benmi farkedemedim. Isıtma lambası var mıydı?

Lamba var ama bu saatlerde kullanma gereği duymuyorum tabiki doğrudan güneş görüyorlar burda saat 2den 4 e kadar akşam saatlerinde suda oluyolar 8 den sonrada lambayı takıyorum.Kuru alana gelirsek şuanda var fakat sonraki su değişiminde koymayı düşünüyorum çünkü aralarına yeni katılan ufaklıklar çok zor alıştılar 2 gün daha beklemeyi düşünüyorum.

gülistan o vaziyette nasıl çıkmış çözemedim sen mi koydun öyle. bir de abbasın tırnaklar dikkati mi çekti bu son resmi ise o da oluşumu tam tamamlayamamış. tırnaklar kısa daha. cinsel gelişim sürüyor.

Ben mecbur kalmadıkça dokunmuyorum abi kendi çıkıyor.Dün gecede kuru alanı genişlettim oraya çıkıp aydınlatma lambasına tırmanmış zor yakaladım.Şuan kuru alanın üstü camla çevrili bu onu durdurur diye düşünüyorum :t65y:

Abbas'ın kabuk boyu şuan 8 cm tırnaklarda yaklaşık 1-1.5 cm civarı.

abbasın aktif olmasına daha var o zaman. şimdilik basit hır gür giderler. ben de 14-15 cm diye düşündüm tırnaklar ufak nedir bu iş diye sen dişiyi mi demiştin bu boy ya da başkasından mı kaldı aklımda çözememiştim. işaret parmağı tırnağı orta tırnak kadar olunca aktif erkek olacak.

Abbas nasıl yumurtadan çıktıgından beri sizleydi?Yaniii onun annesi doğurdu ve öldü.Onun gibi mi?Söylerseniz sevinirim,tesekkürler!!!

Amcam petshop sahibi, gözde hayvanlarıda 2 tane 14 yaşında res bende onlarla büyüdüm abbas onların yavrusu o yüzden hep benimleydi :) Petshop'ta doğma yani, onun 4 tane daha kardeşi vardı fakat kaybettik :( abbas sonuncusu o yüzden benim için özel :) Ayrıca kesin yaşını bildiğim tek kaplumbağam :D

Geri