Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hado ve Ero

Handeren

Yeni Üye
Merhabalar
Aranıza bende yeni katılmaktayım. Adım hande
Tosbağlarımın ismide Hado ve Ero
Akvaryum ve kapluşlarımın fotoğrafınıda paylaşıyorum onlar bende henüz yeniler çok tecrübeli değilim kendi çapımda bir akvaryum hazırladım eksiklerim ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim :)

mailto:/245zdpk.jpg

Cvp: Hado ve Ero

Hande hanım, öncelikle kaplumbağalarınıza sağlıklı bir ömür dilerim.

Ancak şunu belirteyim. Akvaryumunuz küçük ve bundanda önemlisi su çok çok az. Akvaryum ölçülerini ve su derinliğini belirtirseniz daha somut önerilerde bulunabilirim. Filtre çalışabiliyor mu? Kuru alanı ısıtan lambanız var mı? Isıtıcınız var mı? Bunlar kaplumbağa için hayati konulardır.

AEK' Alıntı:
Hande hanım, öncelikle kaplumbağalarınıza sağlıklı bir ömür dilerim.

Ancak şunu belirteyim. Akvaryumunuz küçük ve bundanda önemlisi su çok çok az. Akvaryum ölçülerini ve su derinliğini belirtirseniz daha somut önerilerde bulunabilirim. Filtre çalışabiliyor mu? Kuru alanı ısıtan lambanız var mı? Isıtıcınız var mı? Bunlar kaplumbağa için hayati konulardır.

Çok teşekkürederim saolun.
akvaryum küçük evet kendileride şuanlık küçük oldukları için idare eder diye düşünmüştüm. Su derinliğini yükselttim kuru alana kadar evet kuru alanı ısıtan lambam var ısıtıcım henüz yok en kısa zamanda temin edicem. Ölçülerinide net olarak bilmiyorum hediye geldi çünkü onuda öğrenip yazarım. Yanlız bi sıkıntım var su derinliğini yükselttim fakat kaplumbağalarım tam yüzemiyolar hemen su yüzüne çıkmak istiyolar daha doğrusu çırpınıyorlar, küçük oldukları için mi acaba ?
Şimdiden teşekkürederim

Onlar derinliğe çabuk alışırlar. Isıtıcıyı ihmal etmeyin. Havalarda soğudu. Hastalık ile karşılaşmayın.
Kuru alanı yapabilirseniz dahada yukarı çıkarıp suyu maksimum yükseltebilirsiniz. Zaten küçük olan bu akvaryum bahsettiğim şekilde 3-5 ay idare eder.

Emre abi herşeye değinmiş size tek önerim ısıtıcıyı derhal bugun alın. 15-20 lira birşey. Ayrıca yoğurt kabından yapmaktansa kuru alanı forumda var CD kabından yapın. Bu sayede suyu en az 5-7 cm arasında yükseltirsiniz. Akvaryum kücük, kuru alan baya büyük iyice yer kaplamış

Isıtıcım bugün bende olucak. Cd kabından yapıcaktım fakat vantuz lardan yoktu onlarıda bugün temin edicem dediğiniz gibi zaten bende 3-5 ay sonra daha büyük bi akvaryum alabilirim.

Kapluş severler merabalar tekrardan :)
Akvaryumumun son hali budur akvaryumun daha büyüğünü 3-4 ay sonra alıcam.
Kuru alan için ışık ta mevcut..

Eksiğim yada yanlış yaptığım bişi varmıdır acaba bu arada suyun sıcaklığını 30 derece olarak ayarladım normaldir ?
mailto:/2504i8p.jpg

Su 28 kuru alan 32 derece olsun. O ısıtıcının etrafındaki folyoyuda çıkartın, aliminyum yapısı bakımında su değerlerini bozan bir materyaldir. Onun dışında şirin bir akvaryum olmuş. Altına silis kum, bide ufak ipek bir bitki ve uvb lamba bir kaç ay idare edebilir. Daha sonra hacmini arttırmanız gerekir. Sağlıklı kaplumbağalar dilerim

Biohazard' Alıntı:
Su 28 kuru alan 32 derece olsun. O ısıtıcının etrafındaki folyoyuda çıkartın, aliminyum yapısı bakımında su değerlerini bozan bir materyaldir. Onun dışında şirin bir akvaryum olmuş. Altına silis kum, bide ufak ipek bir bitki ve uvb lamba bir kaç ay idare edebilir. Daha sonra hacmini arttırmanız gerekir. Sağlıklı kaplumbağalar dilerim

çok teşekkürederim dikkate alıcam söylediklerinizi :)

Eski haline göre çok çok iyi olmuş akvaryumunuz elinize sağlık :)

Geri