Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hakkı ile Bulut'u sahiplendirmek istiyorum

fulyacecen

Bronz 5 Üye
[font=Tahoma, Geneva, sans-serif]merhaba,[/font]

[font=Tahoma, Geneva, sans-serif]kabuk boyu 15 cm ve 12cm olan su kaplumbağalarımı sahiplendirmek istiyorum, bir dişi bir erkek[/font]
[font=Tahoma, Geneva, sans-serif]Onlara özenle bakabilecek bu işten anlıyan bir aileleri olmasını istiyorum.İstanbulda ikamet etmekteyim, daha hızlı iletişime geçmek için bana facebook adresimden ulaşabilirsiniz.[/font]

[font=Tahoma, Geneva, sans-serif]https://www.facebook.com/fulya.cecen.3?ref=bookmarks[/font]

Kimse sahiplenmedi ve sonunda bulut öldü???
Burda kırmızı yanaklılarımı sevicek sahiplenicek onlara güzel bir hayat sunacak birileri olur sanıyordum yanılmışım. Bugün nefes almıyor bulut artık öylece duruyor benim yüzümden bakamadıgımdan 2 ay önce güvenip biryere bıraktığımdan kendimden nefret ediyorum çocukken tüm bunsorunlulukları düşünmeden onları bana getiren ailemdende. Kalbim çok ama çok kırık bunu hiç unutmıycam, tekstediğim Hakkıya birşey olmaması onu geri alıcam en azından Bulut’un hatırına Hakkının hayatını güzelleştirin. Bulut oğlum dünyanın en masum çoçuğu pamuklar içinde uyu??

Öncelikle geçmiş olsun. Ama burada bakabilecek yeri olanlar sahiplenir veya ihtiyacı var ise.. Onun harici şuan sahiplendirmek istediğiniz erkek mi kabuk boyu kaç cm?

Ben çok şey şstemiyorum artık ara sıra diğer kaplumbapalarla olsun kendi cinsini görsün istiyorum sadece beb bakabilirim iyi kötü benim ricam bize yılda üç beş hafta birilerinin akvaryumunu açması. Diğer kaplumbapalrla üç beş hafta aynı yerde yaşasın yaşadığını anlasın mutlu olsunstiyorum lütfen. Burası için söylemiyorum ama insanlar sadece kendilerine eğlence arıyorlar eve gelip çokbüyük diyenler alıp iki ay instagramda paylaşıp edip 2 ay sonu geri bırakanlar, bilmiyorum ya sevgiler bile sahte olmuş bu sorumsuzluğuma bakarsak benim sevgim dahil :( artık kimseye güvenebileceğimi sanmıyorum onu sahiplenen bakmazsa hasta olduğunda bana geri vermez atarsa dahada o acıyı kaldıramam diye ürküyorum. Kabuk boyu 15 16 cm olmalı dişi bugün yeniden ölçerim vicdan sahibi olunmadıkça kendim bakmak istiyorum ama yalvarırım yardım edin güzel bi hayatı olsun tek yasayıp tek ölsün istemiyorum yalnızken öyle mutsuzki yıllarca ayrı yerlerde yalnız yasatmıstım üzgünüm.

Başın sağolsun. Tüm belirtileri kontrol ettin mi? Kış uykusuna yatmış olabilir mi? O ebattaki hayvan ciddi bir hastalığa sahip değilse kolay kolay ölmez.

Diğerine gelirsek, bu hayvanlar sosyal hayvanlar değiller tekte yaşarlar. Bulunduğu sistem ile vereceğim dediğin yerdeki olanaklar farklı ise bu hayvana eziyet olur. Tabi büyük hayvanların anlaşamama ihtimali yüksektir bu da saldırı olma ihtimalini güçlendirir. Aynı şekilde daimi sahiplendirsen de bu durum oluşursa sahiplenecek kişi hayvanı bırakmak zorunda kalacaktır. Kısaca burada esas önemli durum hayvanların anlaşabilmesi. Ayrıca sistemin uygun olması da gerek. Her bir hayvan ek yük getirir. Her bir yetişkin hayvan için en az ekstra 100 litrelik bir su alanı lazım. İki hayvan için en az 250 litrelik akvaryum gerekiyor. Bu açıdan da bakmak lazım. Şimdi eskisi gibi de değil herşey ateş pahası oldu. Herkes bakım konusunda zorlanıyor.

Benim dışı kaplumbağam var bulabilirsem erkek tercih ederim. Erkek sahiplendirecek olursa düşünürüm. Ama sizin kaplumbağaniz içinde üzüldüm. Benim kaplumbagam kızımla beraber büyüyor nerdeyse aralarında 1 yas var yaklaşık. Umarım beraber uzun yıllar devam ederler büyüdüğünde kendisi bakmayı tercih eder. Şuan bile benden çok takipte yemi vs konusunda?

Ufaklık 7 yaşından ufak ise aman dikkat edin salmonella kapmasın. Ellerini sabunla yıkasın. Hayvan su sıçratabilir. Su temasına dikkat etsin. Hayvanın ısırma ihtimali de var. Özellikle yemde yakın temasta bulunmasın. Hayvan bir anda zıplar.

Duygularını paylaşan herkese çok teşekkür ederim iyiki varsınız cidden bir kaplumbaganın bir kediden ne farkı var seviyorsan biçokları üzüntümü bile anlamıyorlar yazık.
Cem belirtileri kontrol etmek ne demek dün gece üniversite vetenir fakültesi aciline götürdüm hızla parçalandığımı görünce üç doktor 10, 15 dk nabız aradı yok en son yinede iğne yapın ne olur diye yalvarıodum sevdiğinin ölümünü kabullenemiyor insan ama sevdiğimi öldürücek kadar incitebilmişim onun be denli narin oldugunu bilmeliydim, bir tek küçüğüm gitti bu dünyadan o akvaryumda sebebi yalnız benim. Ablasının Bakım maliyetlerini herşeyini karşılayabilirim bu arada ama kime güvenebilirimki

Cvp: Hakkı ile Bulut'u sahiplendirmek istiyorum

7 yaşından küçük ve temasta bulunmuyor sadece sözlü olarak hatırlatıyor ? ayrıca dediginiz gibi temasta bulunmasa bile ellerimizi her seferinde yıkıyoruz.

Geri