Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hakkı (RES) yan yüzme -video-

banyoterligi

Bordo Bereli
Arkadaşlar özellikle 41. snde çok bariz belli oluyor bahsettiğim bu. 5 gün gentamisin antibiyotik kullandık hırıltılı solunumu kesti ama yan yüzme devam ediyor.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9sXmCh9yYfo

edit: Arkadaki kitaplar ne diye sorcak olanlara mandallı lambam akvaryuma sabitlenmiyorum bende kitaplardan destek yaptım. Arka fon aldıgımda görüntü kirliliği geçicek :)

Cvp: Hakkı (RES) yan yüzme -video-

dip çekimi yapmıyorsun galıba

Evet, yan yüzme mevcut. Benim kişisel görüşüm hastalığın tamamen geçmediği yönünde. Ama veteriner olmadığım için net bir yorum yapmam doğru olmaz.

Evet hala aynı hırıltı geçti ama bilemiyorum. 2 gün daha ilac tedavisi uygulucam su sıcaklıgını 30-32 arasına getırmeyı dusunuyrum. Bu arada cizgiliden korkuyu yendik aynı akvaryumdalar :)

İki gün daha uygulamanda bence bir mahsur olmaz. Atlatsında...

Çizgili ile sorunsuz bir süre devam etmeleri senin içinde iyi olur.

bu sefer su sıcaklıgını da 30 a sabitlicem ama değişcegini sanmıyorum tuhaf yani belirtiler olur anlarım da antibiyotikle bile belirtisi olmayan birsey gecmiyor

İki gün daha yaptıktan sonra tedaviyi bırakman gerekecek. Düzelmiş olacağını umuyorum.

Evet bende öyle düşünüyorum ama yan yüzme olarak bakcaksak olaya gelişim 5 günde 0 diyebilirim.

Geri