Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Halsizlik

Yok kıymayıda aynı şekilde verdim ağzına alıyo hemde bi hevesle sonra bırakıyo bide bayağıda hareketlendi durmuyo akvaryumda ağzında olabilir mi bişey ya

Kök var mı akvaryumda lifleri ayrık ise koparıp yiyebilirler bu ağızda tahriş yapabilir. Ya da aft olabilir.

Hayvanı eline alıp ağzına bak. Ağzını açmaz ise metal olmayan birşeyle bu pipette olabilir ağzına yaklaştır. Tehdit algısıyla ağzını açacaktır. O anda bakabilirsin. Isırmayacağı mesafede tut. Bu seferde onu koparıp yutmasın. Sert cisimler ise gagasını tahriş eder.

Devit varsa ondan yoksa zeytinyağından iki damla damlat ağzına.

Yedi yem sonunda hemde büyük bi açlıkla :):):) jbl tortille eheim de geldi kaç tane vermem lazım bunlardan peki ?

Yine kafa ölçüsü oranında olacak. Eheim'ı kapağa dökerek ayarla. Demekki hayvanın ya ağzında yada sindirim sisteminde bir sıkıntı varmış. Toparladı hayvan. Softlar bünye olarak reslere nazaran hastalık ve sorunlara daha çabuk yakalanır. Bu sebeple biraz daha titizlik isterler.

Sindirimdendi sanırım ağzına baktım bişeyi yoktu şükürler olsun ki düzeldi gerçekten bi derdi varmış ki yem verirken heyecandan parmaklarımı yiycekti :):) çok teşekkür ederim bu arada çok ilgilendiniz sağolun :)

Benim bir katkım olmadı hayvan kendi kendini iyileştirdi. İştahsızlık uzun sürdüğünde bağırsaklar çalışmadığı için ilk dışkılamada kabızlık gibi biraz sıkıntı olabilir. Bu doğal ortamında kış uykusundan uyanmış hayvanlarda da görülür. Dışkıladığında bağırsaklar düzene girmiş olur.

Şu anda yapmam gereken bişey var mı peki ? Birde haşlanmış yumurta veriyim mi bundan sonra yoksa kendi yemleri yeterli olur mu ?

Hayvan yiyor ise haftada bir verebilirsin. Diğer taraftan yumurta akı su kalitesini bozar koku yapar ve yerken ufak parçalar halinde suya dağıtıp kirletir. Bununla uğraşmaktansa yemler ile devam etmek yerinde olur. Yemleri çoğalttın artık.

Geri