Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hangi besinleri vermeliyim?

kaqlumbagaci31

Bronz 4 Üye
Merhaba, benim 2 kaplumbağam var ve yaklaşık 7-8 aylıklar. Et, marul, yeşillik, kıyma v.b besinler vermeli miyim? Kuru yem olarak Sera Raffy kullanıyorum. Ama onun dışında başka besin vermek istiyorum. Hangi et çeşitlerini vermeliyim? Yeşillik olarak ne vermeliyim?

Cvp: Hangi besinleri vermeliyim?

et olarak ayda bir kere haşlanmış tuzsuz tavuk veya et verebiliresiniz.Bunun dışında haşlanmış yumurta beyazı da verirsiniz haftada 1 kere.marul ve karahindiba yaprakları da yararlı besinlerdendir.

Sera Raffy ? hangisi Raffy P mi, Raffy I mı?
Sera raffy P ana yem olmalı. Ek yem olarak raffy I almalısınız. Bitkisel yem 1 yaşından sonra verilmeye başlanacaktır. Ancak şimdi vereceğiniz kıvırcık yada salatalığın çekirdeksiz sert yeri onların alışması açısından iyi olacaktır. Tabi az miktarda vermek gerekir.

Raffy I da alıp ek yem yapmanızı öneririm. Direk hayvansal gıda da gereklidir.

Geri