Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

hangi kuru alan daha iyidir?

orkide

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar hazır kuru alan almaya karar verdim benim kızımın maşallahı 0lduğu için hemde benim elimden pek gelmediği içi hazır kuru alanlardan almak istiy0rum sizce hangisi daha iyidir
kızım bu arada kafası haric b0y 14 cm

mailto:/evcil-hayvan/dophin-kaplumbaga-adasi-tl-50-large-145396331

mailto:/evcil-hayvan/kaplumbaga-adasi-surungen-29cm-x-24cm-x-36cm-149787594

bugün almak istiy0rum mümkkünse y0rumlarını eksik etmesseniz ç0k sevinirim

Cvp: hangi kuru alan daha iyidir?

Şu üstteki bence çok kullanışsız.Akvaryumunuz kaç lt bilmiyorum ama dibe vantuzları sabitleyecekseniz ki eğer sabitlemezseniz dik şekilde duramaz suyun dibinde kalır.Ayrıca bi arkadaşım bundan kullanmıştı o çimleri kaplumbağa yemişti.Plastik bu madde salınım da yapar.Bence ikincisi çok daha iyi ama mıknatıslıları vardı aynı model eğer bulabilirseniz ondan alın derim.Ayakları çoğu akvaryuma göre kısa geliyor en son vantuzla tutturmaya çalışıyorlar.

http://m.gittigidiyor.com/urun/139696528

boy ölçümünde kabuk boyunu baz alırız. kafa sabit durmaz.

1. tabana göre bunu yavru kaplumbağalar için kullanıyorlar. ama yavru hayvanlar için dahi kullanışsız su oranını yükseltme olanağı bırakmıyor ve yüzeyi halıflex bu iyi değil. buna bakma.

2. turtle pier de büyük olanı almak durumundasın hayvan büyük. bu akvaryuma sığabilir olmalı, ölçüsü tutmalı. yalnız medium ve large olanları ek ayak aparatlarıyla max 30 cm yüksekliğe geliyor. bazı arkadaşlar bu ayaklar yerine vantuz takarak yükseltip kullanıyorlar.

3. turtle bank'te ise yine ölçüler tutmak kaydıyla large olanı alacaksın. ürün exo terra olmalı nmc markalar çakma ve kullanışsız. mıknatıs ile tuturuluyor. 6 mm cam kalınlığı üstünde etkisi zayıf. hayvan çıkarken mıknatıslar atıyor. sabitlemek için bu vantuzlardan alıp iki köşesinden sıkıştırman gerekli.

mailto:/Product/europet-bernina-vantuzlu-tutturma-aparati-19-21-mm

kuru alan ve akvaryum paludaryum atölyesindeki kuru alanları incele. alternatif ürünler görebilirsin.

annie' Alıntı:
Şu üstteki bence çok kullanışsız.Akvaryumunuz kaç lt bilmiyorum ama dibe vantuzları sabitleyecekseniz ki eğer sabitlemezseniz dik şekilde duramaz suyun dibinde kalır.Ayrıca bi arkadaşım bundan kullanmıştı o çimleri kaplumbağa yemişti.Plastik bu madde salınım da yapar.Bence ikincisi çok daha iyi ama mıknatıslıları vardı aynı model eğer bulabilirseniz ondan alın derim.Ayakları çoğu akvaryuma göre kısa geliyor en son vantuzla tutturmaya çalışıyorlar.

benim yavru kafa bacak haric 15 cm büyüklüğünde
aynısını mıklatıslı 0lanını arkadaşım aldı ama devamlı mıklatıslar attı 0da daha küçük kaplumbağsı 0lan birine hediye etti bende 0 yüzden b0şuna para vermek istemiy0rum şimdi

onun için en büyük boyunu ve dediğim vantuzları alırsan sabitleme olanağın olur. mıknatısların hiçbir esprisi yok. bu anlamda turtle dock en kullanışlısı ama türkiyede satılmıyor. almanyadan getirtmek gerek. onda iki metal bar var. akvaryuma yukardan tutturuluyor su yüksekliğine bağlı aşağı yukarı hareket ediyor. yani sabit değil.

Aslında camcı da ömürlük birşey yapılsa daha iyi olur ama tabi uğraşmak gerekiyor biraz.

ikinci linktekini sakın almayın derim, ben aldım öyle kullanışsızki kaplumbağalar çıkmıyorlar ve merdiveni büyük kaplumbağam sürekli yerinden söküyor. saatte 10 kere felan sökme kapasitesi var, nerde oturuyorsunuz bilmiyorum kaplumbağa küçükse illa alıcam derseniz bende var gönderebilirim belkide size kullanmıyorum çünkü kullanmayacağımda.

ikinci ürünün büyük olanını alabilirsiniz merdiven tarzı cıkıs yerini yapıstırırsınız kancalı vantuzlada cama sabitlersiniz cok saglam oluyor isterseniz konumda resimleri mevcuttur bakabilirsiniz

Geri