Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hareketli ama yem yemiyor

Cvp: Hareketli ama yem yemiyor

su mümkün olduğunca derin olacak ve kuru alanla birlikte ısıtıcı lambada olacak.

Aek bey .Dislanma sorununu nasil cozebiliriz

Yem programı uygun. Önce küçükler 15 cm olana kadar Ali Sarp ın tek aç günlük ilk programı, bu boya geldiklerinde iki aç güne geçecekleri aylık programı tümüne uygulamalı. Çeşitlilikte iyi olacağından güzel beslenirler.

Dışlanma sorunu çözülmez. Eğer kavga toksa yem yemesinde problem olmazsa devam etsinler. Ancak kavga olursa yada bir stres varsa aralarında ayırmak gerekir. Yem verirken yemeyeni ayrı köşede yemlemeli yada gene uzak durursa ayrı kaba akvaryum suyu ile alıp yemlemeli.

Simdi akvaryum yaptiriyorum bir de ona akvaryumla ugraşmayayım
ilerde duzelme hicmi

Bunun için kimse fikir yürütemez Gökhan, ama tabiki umudumuz sulh içinde yaşamaları. İlave akvaryum olmasa da akvaryuma bir sistem yapılıp bölünebilir. Tabi kuru alanda ikinci olarak yapılacak. Birden fazla kaplumbağa besleyenlerin bende aynı durumdayım en büyük kabusu dönüşü olmayan geçimsizlik.
Bu arada büyük akvaryumda rahat ortamda sıkıntı geçme ihtimalide var tabi.

Aek bey mutlu :t65y: son yem seçiyomuş değişik ekmeksiz götürdü vallahi :D:33::148::haha:

gökhan, emre abi de. biz forumda samimiyeti severiz.

Cem abi android programınızda isimler gözükmüyor . :D (AEK abi de olmazdı o yüzden :D)

evet telde bu sıkıntı var ne yazıkki sırf bunun için notebook aldım.

O isim olayından bende bazen göremeyip hitapsız yaklasınca o kadar yazıştığımız arkadaşlar şaşırıyor bazen. Bende sonunda geçeceğim sanırım bilgisayara.

O değil yem seçmesi hiç aklımada gelmedi. Nasılda kandırdı. İki gündür stresemi soktular diye diğerlerine iftira ettik :)

Ya mobilden isim gorunmemesi buyuk sorun cidden ayni sorun bendede var
Senin evde bilgisayar mu yok emre abi ?

Bozuldu bayağı önce benim makina. İnternet var ama boşa telefondan hallediyorum her şeyi. Vakit ayırıp almayada üşeniyorum. Tv gibi bunuda bir arkadaş zorla götürüp aldıracak sonunda :)

Evet abi yalakaların resimlerini koydum. Boş olursan bak bir :D

emre notebook alırsan asus al. boarduda kendi yapıyor. instant modu ile kapağı kapayıp açtığında hangi sayfa açıksa anında oradan başlıyor tekrar. ben özellikle film izlediğimde kaldığım yerden devam ediyorum. toshibaya heves ediyordum. kardeşimede aldırmıştım arızalandığında gittim parçaları harbi pahalı artık adını anmıyorum. alacağın zaman haber ver.

Teşekkürler Cem. Danışırım sana. Zaten pek anlamam bilgisayardan. Teknolojiye zorla ayak uyduruyorum :)

son dönem bayağı gelişti bilgisayarlar bende alırken tazeledim bilgileri. gittigidiyordan denk gelip aldım. piyasada 4000 küsüre satılıyordu. 2600'e aldım. şans oldu. yalnız şu win 8 uyuz ediyor. yenileyim derken iyice kullnılmaz bir hal alıyor.

Bu kadar sık değişim iyi değil. Teknoloji peşinde koşmak zor.

Geri