Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Haşlanmıs yumurta ve yem

tosbik57

Bordo Bereli
Arkadaşlar bugün Cemsit ve Cicoz a haşlanmıs yumurta beyazı vericem uygunmudur sizce :ff: ^^ bide bende pets family turtle stick var bide Sera raffy p,Jbl Rugil alcam. Baska biseyde alıyimmı vitamin felan . Bu gün icerisinde cavap alırsam iyi olur şehir dışına bidaha çıkamam cünkü :w00t:

Sera minarel vitamin alabilirsin yada deep fix reptivit

Cvp: Haşlanmıs yumurta ve yem

yok deep fix alma bulabilirsen sera reptilin bulamazsan tortivit veya başka birşey deep fix adı gibi en dip mal. rugil bulamazsan carnivor al. raffy I'yı unutma. ve en ileri tarihli olanları al. yumurtanın beyazını bıçakla ufalt. sarısından da bir parça verebilirsin. ama bunları başka bir kapta ver. akvaryum suyunu berbat eder.

Saol Cem abi dediklerini bulmaya calışıcam nsallah kütahya da vardır bunlardan :33:

Elindeki yemi hiç sayma Fatih.
Alman gerekenler raffy p, raffy I ve mineral. Hepsi sera markası. Daha önce saydığımız gibi. Eğer imkan kalırsa yada para artarsa rugil al. Vitaminler aynen Cem in dediği gibi.
Bana sorarsan bu yemleri verip hiç yumurtaya bulaşma.

Elimdeki yem iyi değil o yüzen cesitlilik olsun diye yumurta verdim ^^ dediklerinizi insallah bulurum.

Stick kaplumbağalara layık değildir.Karidesli Yemlerden al çok büyütüyor.

Ben cabuk büyü melerini istemiyorum doğal olsun yavaş yavaş büyüsun ^^

ninjakaplumbağa19' Alıntı:
Stick kaplumbağalara layık değildir.Karidesli Yemlerden al çok büyütüyor.

Bu cok yanlis bir bilgi kaplumbagalari dengeli bir sekilde beslemeliyiz cunku onlar bizim verdigimiz besinlere muhtaclar eger onlari dengeli beslemezsek ortaya saglik sorunlari cikabilir

Tetra reptomin de stick dir ve kqplumbgalara uygun degilmi?
-kesinlikle uygun.

mert burada pets family'i kastetmiş sanırım. ama diğer kısımda karidesin sürekli verilmesi yanlış tek yönlü beslenme gut hastalığı gibi vücuda zarar verir. 5 cm kabuk boyuna kadar her gün ana yem gibi günlük iki öğünün birinde verilebilir. sonrasında iki günde bir öğün. her yemin bir faydası var. kaliteli stick yemler içerikleri bakımından hayvanların gereksinim duyduğu her türlü maddeyi ihtiva eder. bu yüzden ilk başlangıç olarak iki ana yem ve bir karides veya gammarus olmazsa olmazdır.

Kaplumbalara stick yem uygun olmasa Emre ve Cem abi kullanirmi bence hepsi dengeli verilmeli ^^

Bence de marka ile yemin kategori ismi karışmış. Herkes biliyorki stick yemler uygun kategoride kullanıldımı çok iyi sonuç alınıyor.

Aynen kardeşim ben kastetiğim her zaman verilmemeli.Kaplumbağaların en sevdiği yiyeceklerden biri içinde bolca protein vardır oyüzden dedim.Vitamin yanında olur karides çok fazla yemesi iyi deyildir ana yem bulundurulmalı.Turtle stick kalitesiz yemdir kullananlarda tavsiye etmiyor.

Şelale' Alıntı:
Tetra reptomin de stick dir ve kqplumbgalara uygun degilmi?
-kesinlikle uygun.

Fatih oraya turtle stick yazmış.bende kalitesiz dedim sende yanlış anladın.

Pardon ben tum stick yemleri sandim,özur dilerim. Biraz azarlad gibi konustum sanirim :(

uzun süredir hayvanlara yumurta vermiyordum. yeğenlerime pazardan temiz ve doğal diye köy yumurtası almıştım. ufak boy. bu sabah bir tane artınca hayvanlara vereyim dedim. tam yumurtayı suya uzattım. piranha gibi bir dakikada yarısını götürdüler. bayağı özlemişler, birkaç aydır vermiyordum. hayvanları başka kaba almaya üşendim. sonra üşengeçliğime lanet ettim akvaryum belirgin derecede battı suyu komple yenilemek zorunda kaldım.

bu arada verdiğim miktar kafa hacimleri kadardı. gerisini çöpe attım.

Cem abi bende vermeyeli 1.5 ay kadar oldu. En son eski akvaryum zamanında vermiştim ama bende akvaryumdan çıkartmadan veriyordum. Ayrı kaba koyma konusunda biraz şüpheciyim yiyip yememeleri konusunda ki, benimkiler haddinden fazla ürkekler ve akvaryumdan çıkarttıklarım zaman geri koyunca bir 15 sn kaçışma pozisyonları oluyor. Korkmalarını göze alarak sabah deneme yapmayı düşünüyorum eğer yemezlerse akvaryumda versem çok mu kirleniyor ki hatırlamıyorum ben kirlilik konusunu ?

Kendine eziyet etmişsin Cem. O kadar yem çeşidin var zaten. Yumurtaya gerek yokki.

Emin yem çeşitliliğin varsa hiç gerek yok. Hayvanları çıkartıp ürkütmene değmez. Akvaryumda ise hiç verme. Cem gibi komple suyu değişirsin.

ne bileyim yumurta artınca bir deneyim dedim iyi halt ettim yani. ben böyle yem yediklerini görmemiştim.

bütün yemler dibe vurdu. elimde fazla olarak duran vital, mineral ve royal var. raffy I'yı kullanmaktan vazgeçtim. ufak olduğu için mecbur suya atıyordum, o da suyu kirletiyor. birine vereceğim artık. böyle giderse ankara dönüşü elimde yem kalmayacak. inşallah siparişe kadar dayanır.

Geri