Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hep karides yemek istiyor

Bzte

Bronz 5 Üye
Ana yem olarak tetra reptomin veriyorum cafer'e. sera raffy I vermeden önce yiyordu tetra reptomini.fakat şimdi sadece sera raffy I ile beslenmek istiyor.ben sadece bu yemle beslenmesini yeterli bulmuyorum.sizce ikisini de yemesi için ne yapmam gerekir?:(:(

Yemediği yem ile yediğini birlikte ver , su sıcaklığı 28 derece sabit kalsın (ısıtıcın varsa tabii) , yemediği yemine vitamin damlat, yine yemiyorsa biraz kıyıp yemediği yemden ver sadece aç kaldığında mutlaka yiyecektir hastalık belirtisi anlatmadın ama eğer yoksa o yemi sevmediğindendir bence.

Bazı kaplumbağalar raffy I tadına bakınca diğer yemlerin yüzüne bakmıyor.
Tek taraflı beslemek sağlık problemleri de oluşturabilir.
Diğer bir konuda konuşulmuştu bu durum.
Bir yöntem olarak karides ve tetra reptomini bir kapta karıştırın.Kokuları karışsın.Sonra reptomini yeniden verin.
İşe yarar her halde.
Ya da bir süre sadece reptomin verin.Mutlaka yemek zorunda kalacaktır bir yerden sonra.

reptomini bir kere ısırıyor daha sonra yüzüne bakmıyor.acaba yem büyükmü geliyo çünkü ağzı çok minik caferimin..

Reptomini küçük parçalara bölün.Bütün olarak yemesi çok zor küçük bir kaplumbağanın.

biraz zahmetli oldu ama sonunda başardım..tetra reptomini biraz suda bekletip yumuşattım.sonra sera raffy I daki küçük karides midir nedir çözemedim.. onların üstüne sürdüm tetra reptomini.. verdim elimle yedi sonunda..

reptomini bir kaba alın.içine karidesten 1tane koyun.İçine çok az domates gibi sulu meyve ya da sebze koyun.küçük bi poşette dondurucuya atın 10 dk sonra alıp yedirin.Bunun gibi karışımlarla deneyin.Severek yemesi muhtemel.

cidden yem beğendiremiyoruz beyefendiye :D cafere bugün deniz kenarından kaya buldum kuru alan için sizce nasıl dezenfekte edebilirim?

taşı kaynar suya koyarım ama elimi içine sokup taşı yıkayabileceğimi sanmıyorum:)

Kayayı kaynatın :D
En garantili çözüm bence bu.Eğer uygun tencere bulamazsanız kaynar suda da bekletebilirsiniz.

Sorunuzu tek konuya yazmanız yeterli.

tamam..birkaç yere daha yazmayı düşünmüştüm:D yeniyim burada bilmiyorum daha:) burada bir şey dikkatimi çekti ne zaman yanlış yazsam altı çiziliyor google gibi :D sinir oldum diyebilirim aslında ama bu sayede yazarken ne kadar hata yaptığımı gördüm :D teşekkürler bunun için..:)

:D:D tabiki elinizi sokmayın:D şaka yaptığınızı farzediyorum:d bir kabın içerisinde güzelce kaynar su dökmeniz kafidir :D

mailto:/rtgavc.jpg Arkadaşlar ben Caferi bir hafta önce aldım. anca böyle bir akvaryum kurabildim.Sizce bu su seviyesi,kuru alan falan yeterli midir? Ek olarak yapabileceğim başka neler var yardımcı olursanız sevinirim:)

Bzte' Alıntı:
mailto:/rtgavc.jpg Arkadaşlar ben Caferi bir hafta önce aldım. anca böyle bir akvaryum kurabildim.Sizce bu su seviyesi,kuru alan falan yeterli midir? Ek olarak yapabileceğim başka neler var yardımcı olursanız sevinirim:)
Lütfen farklı konu açınız.

Geri