Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

hep yem istiyor

TheNRK

Platin 3 Üye
mrb arkadaşlar kaplumbağam nezaman beni göre yem istiyor daha yeni 14/05/2012 pazartesi günü petshopa gidip 2 kaplumbağa 65x25x35akvaryum 40 liralık şelaleli filtre çakıl taşları ışıklandırma aldım birde 2adet yem ve vitamin kaplumbağalarıma günde 2-3 kere stıck veriyorum ancak nekadar verirsem vereyim tekrar tekrar istiyorlar sizce kaplumbağalarıma daha fazla yem vermelimiyim
Not: doğadan taş filan bulup akvaryumda kaplumbağalarıma kuru alan sağladım taşları yıkadımda uv lambam birde ısıtıcımı perşembe günü alacam

Cvp: hep yem istiyor

dostum kaplumbağalarının boyutunu ve yaşlarını belirtmeden yem konusunda herhangi bir yorumda bulunulamaz. yetişkinlerin daha çok yemesi gerekirken yavrular yetişkinlere nazaran daha az beslenmelidir.

Kaplumbağalar neredeyse hiç doymaz, hep yemek ister. Bu doğal birşey. Günde kafa hacmini geçmiyecek kadar yem vermelisiniz. Hani bir köpek gibide değiller, yani yem isteyip istemediklerini bilemeyiz. Ama siz kafa hacmi kadar verin.

Saol kardeşim artık 3-4 yem veririm benim kaplumbağalar zaten baya hareketliler :D boyutları ise tam bakamadım ama birinin bağa uzunluğu 2,5-3 cm civarı diğerinin ise 4-5 cm var teşekkürler:33:

Daha kapsamlı bilgi için, forumunuzun "Beslenme" bölümünü inceleyin.

Geri