Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hepsiburada %40 petshop indirim kaçırmayın !!

Cvp: Hepsiburada %40 petshop indirim kaçırmayın !!

Ustalar, filtre emiş borusu çok uzun sığmıyor akvaryuma ucunu o siyah kısma takınca da çok gevşek oluyor düşüyor ne yapabilirim? herşeyi hazırladım sap gibi kaldım şuan

Yanlis yapmadiysam Boyle olmasi gerekiyor;

mailto:/9LaAk9.jpg

Ama cok uzun ve Boyle yapinca da agzi gevsek oluyor dusuyor;

mailto:/ZdXp80.jpg

Hallettim biraz zorladım siyah kısım girdi içine :D

dirseğin olduğu tarafa biraz hortum keserek yapaydın? sanki daha rahat oturur öyle, dış filtre akvaryumuna büyük bunlar ondan hep  :D saatte 360 litre gibi bir debi verecek oda 40 litreyi 9 kez çevirecek

zamanla oluşcak debi kaybı vs desek senin 100 litre civarında bunu kullanman daha iyi olurdu tabi bence

Nick Burns; link icin tesekkurler

Azman Bey; o uc kisma dikkat edin, cikmasin.Kucuk kaplumbagalar Allah korusun kafasini kaptiriyor ve kurtaramiyor. Benim buyukler kendini kurtarir mi bilemem ama bir kez sökmeyi bile basardilar.Aslinda sizin Azman nicki, benimkilere daha yarasiyor,16 yasinda olana ozellikle

Elinizi borunun altina getirirseniz, sizi bile firt diye cektigini gorursunuz Epey kuvetli Yani 1200 oyle, hepsi aynidir herhalde

Yorumlar icin tesekkürler son Hali böyle tavsiyeleriniz bekliyorum;

mailto:/aElAP7.jpg

mailto:/0DRZkD.jpg

Suan tatildeyim mecbur bu akvaryumu kullanmam lazim fotoda Debi cok yuksek gorunuyor öyle degil, pompa butonunu 2-3 dakka bastim hortumlari oynattim vs su anca geldi yeteri kadar yuksek degil diye midir ?

önemli değil, çekle filan 32 lira gibi rakama geldi bana kargo da ücretsiz gayet uygun oldu. siz lamba arıyordunuz dimi? ( philips massive benzeri )
fotoda ki debi yüksek değil baya uygun hatta en azından benim kızım için öyle :) akıntıya karşı yüzmeye bayılıyor  :D

Hocam değişmesi gereken birşey varmı akvaryumda şuan lütfen bakın, yapılması gereken herşeyi tamamlayınca kaplumbağaları koyacağım, bu arada suyu çeşmeden doldurdum klor uçana yani yarına kadar beklemek gerekirmi acaba? ama burda sular içiliyor merkezde arıtma varmış öyle diyorlar klor varsada az vardır diye düşünüyorum. Bu haliyle dış filtre ne kadar dayanır temizlemeden? su çıkış borusu suyun içinde sorun olur mu? birde yemlemeden filtreleri kapatacam yemleri uçurmasın diye.

silis kum lazım ipek bitki olabilir arka fon iyi olacaktır. klor uçsun, şebeke suları arıtılıp ve klorlanıp verilir zaten ama o arıtma o arıtma değil yani kaldı ki eve gelen tesisatlar da önemli, veriş borusu dışarda olursa şapur şupur ses yapar ama o2 kazanır su ama sen zaten iç filtre ile veriyorsun o yüzden lüzum yok, filtreleri temizlik harici kapatma bence

ha bu arada iyice duruladın mı akvaryumu bulaşık deterjanıyla yıkadıkdan sonra?

Akvaryumu kurmadan bugün tekrar duruladım tazyikli su çarptım.

Ölçmedim ama küsüratlı 40 litre su var şuan akvaryumda 1 parmak boşluk kaldı turtle bank cama sıfırlandı atlarlarsa işim zor bir çözüm bulmam lazım.

Klorun uçmasını bekleyeyim yarına kadar suda biraz oturur filtreler çalışıyor.

Filtreye ekleme yapamadım elimde malzeme yok substrat, zeolite falan hiçbirini alamadım. Stock vaziyette çalışıyor şuan.  İdare etsin ettiği yere kadar. Karbonu dakikalarca yıkadım hala siyah su akıyordu, bunun normal olduğunu okudum cem bey yazmış ama umarım öldürmemişimdir çok yıkayarak. Elimde 1 litre eheim karbon var onu ne zaman ekleyeyim? bioball ları çıkarıp oraya ekleyim dedim ama fazla karbon konur mu konmaz mı bilemedim.

Cok alcak durmuyor fotoda ama kitapcikta yazar, uygun yukseklik bilgisi

Ben; 1-1,5 gun plastikte tutup, cesme suyu koyuyorum.Ne kadar yuksekten akarsa, o kadar cabuk ucar.Cem'e gore bu bile fazla ama ben temkinli davraniyorum

Evet Massive benzeri lamba, uygun fiyatli.Aslinda 30 cm kurualana tirmandigi icin, yukarsan canagini verecegim lamba istiyorum.Mesela masa lambasi olup, uzun ve bu sekilde buldum. Akvaryumla duvar arasi, kurualan yanindaki kisma koymayi planladim ama 11 cm falan mesafem ve tabani 13 cm cikti uymadi. 40 kusurluk guzel lamba gitti

Yani hayvanlari plastikte tutuyorum,1 -2 gun

Hayvanları koymanda bir sıkıntı yok. Yalnız kaçış boşluğu az özellikle iç filtre üstünden basıp atlayabilirler.

Emişin oraya pipo filtre süngeri takmışsın ama kirin dışfiltreye geçmesini engeller.

Uç kısım tam oturmadı ise boru ucuna tül bez bağla. Yada komple o boruları takıp hafif çarpraz konumlandır. Geçici akvaryum olduğuna göre kum koyma. Su emişi arkada kuru alan var ön sol köşeye alabilirsin.

Su emiş ve veriş kısımlarının vantuzlarını iyi sabitle. Akvaryumdan düşerse bütün su odaya dağılır. Tek vantuz ile olmaz.

o ön filtre yeni versiyonlarla birlikte geliyor, bir nevi benim taktığım tortu filtre ama bu balıklara daha uygun veya karideslere

eglo markasının o massive ye benzer mandallı spot lambası var 25 liraydı sanırım fiyatı, yalnız duyu bakalit ama 60 wattı kaldırıyor bir isterseniz araştırın, bende var sorunuz olursa yanıtlarım

http://www.isiksepeti.com/eglo-81041-manhatten-kiskacli-lamba/5410/detay
ürün bu yanlız bu site kargo için saçma bir rakam istiyor ( 10 mudu 15 miydi hatırlamıyorum şimdi ) sanıyorum sahibinden.com üzerinden dediğim fiyata bulabilirsiniz

https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-aydinlatma-eglo-30684-nadine-274585881/detay Bu mu? Gerci 27 degilmis

Ayni anda yazmisiz Bu baskaymis. Sizinki Tekzen'de var. Not aldim yine bakacagim ama gayet uygun gorunuyor

Tesekkurler

Elektrik Deposu magazasi burnumun dibinde, belki oraya da getirtirler

https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-aydinlatma-eglo-81040-manhatten-spot-276248142/detay

bu ilan üzerinden mesaj atmıştım bunun kıskaçlı olanı ne kadar diye 19 lira +kdv demişler

eser o kadar karbon koyma onu 5 e filan böl, şuanda dış filtrenin içinde karbon varsa oda kloru filan temizliyordur, karbonu 1 ay sonra çıkarıyoruz zaten o kadar yıkamayla sanmıyorum ki öldüresin

atlama mevzusunda ben atlamasın diye akrilik parçalardan duvar yaptım ( gerçi şimdi daha düzgün hale getirme işine girdim  :D ) ki kartondan da yapabilirsin

Cvp: RE: Hepsiburada %40 petshop indirim kaçırmayın !!

cem' Alıntı:
Hayvanları koymanda bir sıkıntı yok. Yalnız kaçış boşluğu az özellikle iç filtre üstünden basıp atlayabilirler.

Emişin oraya pipo filtre süngeri takmışsın ama kirin dışfiltreye geçmesini engeller.

Uç kısım tam oturmadı ise boru ucuna tül bez bağla. Yada komple o boruları takıp hafif çarpraz konumlandır. Geçici akvaryum olduğuna göre kum koyma. Su emişi arkada kuru alan var ön sol köşeye alabilirsin.

Su emiş ve veriş kısımlarının vantuzlarını iyi sabitle. Akvaryumdan düşerse bütün su odaya dağılır. Tek vantuz ile olmaz.

Değerli cem hocam,

Kaçış boşluğu hiç yok, turtle bank sıfıra-sıfır güle oynaya yürüyüp atlarlar oraya mukavva gibi birşey yapıştıracam.

Evet filtre süngerini taktım dış filtreye pislik hiç girmesin diye üstadım.

Dediğiniz gibi ön sol köşeye aldım emiş borusunu, vantuzları çoğalttım.

Hemen başladılar haytalığa;

mailto:/J2ZJmn.jpg

Kerem hoca, Berrak hanım, teşekkürler.

o sünger bakım süresini yani dış filtreyi açacağın süreyi uzatmaya yarıyor, ama o sünger etrafında toplıyacağı pislik ile kaplumların dikkatlerini çekip devamlı ona dalaşabilirler buda akvaryumda uçuşan pislikleri görmen demek oluyor

Su akrilik duvarin fotosunu gorebilir miyim?Cunki her gecen gun, daha ileri sicratmaya basladilar.Koca kopugun uzerinden sicriyor 2metre uzaga ve ibadet sirasinda nerdeyde uzerime.Stres oluyorum

Azman Bey hayirli olsun Merakli canlilar bunlar, epey oyalanirlar simdi

geçen anlattığınızdan anladığım kadarıyla sizin akvaryumu kurtarmıycaktır sizinkilerin masallahı var ( şöyle hatırlıyorum ben kuru alanın üstünden aşıp geliyor su yanlış mı hatırlıyorum? )

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/11/a8/7e/11a87eb618c3fbae037582a64badc88e.jpg

http://www.glasscages.com/gc2/prodpics/condotank.jpg
size böle bişi lazım gibi

https://www.youtube.com/watch?v=B7Yx_vWs6KE

özellikle video da ki gibi bişi düşünüyorum bende ömürlüğe geçtiğimde

http://www.hizliresim.com/z45Azj

Evet bu fotodaki soldaki kopugun yuksekligine ragmen, atladiginda kapiya dogru su sicriyor yuksekligi asip

Birinin uzerine cikmaya calisirken,Tonton geri geri dusuyor O sirada oluyor daha cok

Bu arada kopuk, akvaryum boyu uzaniyor Sanirim yuksekligi de yarim metre

O köpükten de su sıçrıyorsa yapacak birşey yok. Sadece çarşaf serebilirsin üstten ama lambalara temas etmesin su kısmında yap köpük havada tutar örtüyü. Kuru alan boşta kalsın.

Carsafin karsisina da bir kopuk lazim ozaman.Cunku kurualandan sonrasi, akvaryum tavan seviyesinde kalir ve ziplar asagi cekerler

Carsafi da gerersem iyice mahallevari bir ortam olusacak =)))

Kurualan ustunden de ziplayabilir buarada.Her yone sicratiyorlar

Geri