Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

hoşgeldin fıstık

ozgun

Bronz 5 Üye
Merhaba,
Bu gün beni çok mutlu eden bir olay yaşadım. Evimizin karşısında yeni açılan bir dükkan var. Hayvan mamaları ve eşyaları satıyor. Dükkan temizliği ve düzeniyle dikkatimi çekti, bir uğrayıp bakmak istedim. Dükkanın önünde mama kaplarında taze kedi mamaları vardı sokak kedileri için. Meğer dükkan sahibinin eşi veterinermiş. Hayvanları çok sevdikleri ve onların sağlığına önem verdikleri belli oluyordu. Dükkanda hayvan satılmıyordu çünkü petshoplarda hayvanların oyuncak gibi satılmasını doğru bulmuyorlardı. Derken bir köşede şu malum korkunç fanusları görünce uyarma ihtiyacı hissettim. Sizin gibi bilinçli birinin bunları satması çok üzücü dedim dükkan sahibine ve söz konusu beyin bu kaplumbagalar ve fanusun zararları konusunda hiçbir şey bilmediği çıktı ortaya. Derhal araştıracağını, veteriner eşinin henüz fanusları görmediğinden onu kimsenin uyarmadığını söyledi. Ben de bu siteyi tavsiye ettim konu hakkında detaylı bilgi için, bakacağını söyledi. Biz konuşurken birdenbire fanuslardan birinde azıcık su oldugunu farkettim. Yaklaşıp bir de baktım ki hayatımda gördüğüm en minik kaplumbağa var içinde. Hayvancağız o kadar sevimliydi ki neredeyse çığlık atacaktım. Dükkan sahibine bir kez daha hemen bir ısıtıcı ve filtre edinmesini aksi halde bu yavrucağıızın uzun ömürlü olamayacağını anlatıyordum ki, adam kaplumbağayı benim almamın daha iyi olacağını bu sayede hayvanın konuda tecrübeli birinin yanında daha sağlıklı ve mutlu olacağını söyledi. Yemlerini de yanında verdi. Dediğine göre onun tek derdi hayvanların mutlu olmasıymış. Sanırım artık fanus da satmayacak. Neyse, ufaklığı eve getirdim. Tüm ailenin sevgilisi oldu, öyle küçücük ve sevimli ki..Yalnız diğer büyük kaplumbağam fışfış onu görünce birdenbire ısırıverdi! Hemen ikisini ayırdım. Isıtıcı şimdilik ufaklığın yanında daha dayanıksız olduğu için. Yarın Fışfış'a da bir tane ısıtıcı alacağım. Miniğimin adını Fıstık koyduk. Şu an uyuyor. Ailemize yeni biri daha katıldı, ona gözüm gibi bakacağım ve o da yakında Fışfış gib, büyük ve güçlü olacak.

Cvp: hoşgeldin fıstık

Maşallah bilinçli birinin daha olması sitemizde çok güzel :) Hayvan eşyaları satan yer de bilinçli ve hayvanlara önem veren biriymiş demek ki de fanusları satmayın deyince anlamış peki demiş hayırlı olsun fıstığın :)

Fıstık çok şanslıymış dükkan sahibinin hayvan sevmesi iyi birşey çoğu sadece ticaret kaynağı biliyor.

vay be böyle bilinçli petshopçular olması gerçkten çok ama çok güzel.vallahi helal olsun..

hoşgeldin fıstık

Çok güzel bir davranış sergilemişsiniz tebrik ederim :)

Fıstık aramıza hoşgeldin, sizin davraşınız da çok güzel ve yerinde.

Geri