Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcı ses

sevvalssen

Bronz 5 Üye
İyi akşamlar, iki gündür akvaryumdan ses geliyor içeride sadece ısıtıcı ve motor var ama ısıtıcıdan geliyor ses , sayaç sesi gibi. Fişi çekip 2 dk sonra takınca ses gidiyor . Bozulmasını istemiyorsun çünkü 2. ısıtıcımız tekrar masraf yapamayacağım . Bu sesin sebibi nedir

Halam fransada yaşıyor acaba orda ısıtıcılar daha mı uygun , aldırırsam ordan hangi ısıtıcıyı aldırmalıyım marka falan , akvaryumu büyüyeceğim suan biraz küçük

Akvaryum hacmi nedir? Şuan kullandığınız ısıtıcı modeli nedir.

Isıtıcı devreye girdiğinde yada gücü kestiginde çıt sesi çıkıyor o olabilir mi yoksa çalıştığı her an surekli sayaç sesi mi geliyor

Isıtıcının markası nedir?

Konumlandırması nasıl? Üstü dışarıda mı tam suya batık mı?

Isıtıcının markası nedir?

Konumlandırması nasıl? Üstü dışarıda mı tam suya batık mı?

Akvaryum hacmi nedir? Şuan kullandığınız ısıtıcı modeli nedir.

Isıtıcı devreye girdiğinde yada gücü kestiginde çıt sesi çıkıyor o olabilir mi yoksa çalıştığı her an surekli sayaç sesi mi geliyor
hacmini bilmiyorum ki ama 8 litreye yakın su koyuyorum küçük yani akvaryum dediğiniz çıt sesi değil onu biliyorum. Mesela az önce de odama gittiğimde sesli bir sekilde hızlı sayaç sesi gibiydi sonunda o çıt sesiyle birlikte ısıtıcı da kapandı

smart yazıyor , akvaryum küçük olduğu için yan bir şekilde suya tam batık
videosounu çektim ama buraya atamadım , sınav senemde olduğum için de akvaryum büyütemedim, kaplumbağama zarar vermezse böyle kullanmaya devam etmek isterim ama zarar verir mi ona göre durumlar değişir

Merhabalar ,

Smart alt marka bir ısıtıcıdır. Çok uzun süre kullanmanızı tavsiye etmem.

Ses aralıklı kapı gıcırdaması gibi bir ses mi acaba?

Videoyu gönderemediyseniz youtube a yükleyip video linkini burdan paylaşın biz yorumladıktan sonra silersiniz.

Fransa'dan aldırmanıza gerek olduğunu düşünmüyorum fiyatlar hemen hemen aynı.

hacmini bilmiyorum ki ama 8 litreye yakın su koyuyorum küçük yani akvaryum dediğiniz çıt sesi değil onu biliyorum. Mesela az önce de odama gittiğimde sesli bir sekilde hızlı sayaç sesi gibiydi sonunda o çıt sesiyle birlikte ısıtıcı da kapandı
Su hacmi cok az yeni yuvaya geçin minimum 30 litre su olmalı

su haciminin az olduğunun farkındayım evet ama bu ses su hacmiyle mi alakalı yani , ara ara ses çıkarmaya devam ediyor sayaç gibi yani bu elektrik akımına sebep olmaz değil mi kaplumbağa için

Merhabalar ,

Videoyu gönderemediyseniz youtube a yükleyip video linkini burdan paylaşın biz yorumladıktan sonra silersiniz.

Fransa'dan aldırmanıza gerek olduğunu düşünmüyorum fiyatlar hemen hemen

Merhabalar ,

yazın çalışıp alacağım inşallah. Hangi marka önerirsiniz bilgim yok ekipma konusunda malesef yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhabalar ,

Bu filtreden kaynaklı olabilir mi?

Pervane haznesi kir bağladığında yada pervane mili seramik yerine metalse zamanla eğilip metal silindirin yalpalamasına neden olur. Bu da ses yapar.

Filtreyi kapayınca ses devam ediyor mu?

Bu filtreden kaynaklı olabilir mi?

Pervane haznesi kir bağladığında yada pervane mili seramik yerine metalse zamanla eğilip metal silindirin yalpalamasına neden olur.

Filtreyi kapayınca ses devam ediyor mu?
filtre yani su temizleme aleti mi , o zaten çalışmadığı sürece fişe takılı değil cem bey sadece gün icinde suyu temizlensin diye açıyorum

Gündüz resmini çekip atın. Konumlandırmasına bakayım.

Filtre 24 saat çalışır. Aksi halde kiri suya döker. Aynı zamanda suyu sirküle ettiği için ısının suya daha hızlı yayılmasını sağlar.

Filtre 24 saat çalışır. Aksi halde kiri suya döker. Aynı zamanda suyu sirküle ettiği için ısının suya daha hızlı yayılmasını sağlar.
24 saat çalıştıramıyorum malesef çünkü akvaryum küçük ve kaplumbağam filtreyi düşürüyor bazen . O yüzden hep yanında değiliz öyle bir risk alamıyorum. az önce daha farklı bir ses cikardı ve ısıtıcıyı fişten çıkardım

Snapchat-1469005846.jpg
korktuğum için hemen çektim yukardan , suyumuz azaldı yarın yenileyeceğim suyu

Geri