Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcı ses

Muhtemelen tapası kurumuş boşluk yapmış, tüp ısındıkça içindeki hava genleşip dışarı atıyor. Kullanmayın.

Uygunlu bilmiyorum. Tam batan model olarak tetra ht ve roxin çelikler emsallerine göre uygun fiyatlı diyeceğimiz noktada.

Teşekkür ederim , fiyatlarına baktım ama şuan alamayacağım gibi duruyor çünkü masraflari kendim karşılıyorum. hazirana kadar alternetif seçenek var mı acaba , mesela tamir edilen yerler var mı çünkü ısıtıcı şuan düzenli güzel çalışıyor sadece sesi var ,ya da başka bir alternetif seçenek var mı en azından bu 3 ay idare edebilsem iyi olur

Üst plastik kısmı tüpe tam oturmuş mu? Ona bakın.

Plastik kısım su dışında, cam kısım suda olacak şekilde konumlandırın. Eğer tellerde korlaşma görürseniz çıkarın.

Üst plastik kısmı tüpe tam oturmuş mu? Ona bakın.

Plastik kısım su dışında, cam kısım suda olacak şekilde konumlandırın. Eğer tellerde korlaşma görürseniz çıkarın.
Teşekkür ederim az önce akvaryumu temizlerken dediğinizi yaptım ve hava çıkardı . Tellerdr bir değişiklik göremedim .Temizlik aşamasindan sonra suya yerleştirdim Şuanlık bir ses duyamadım cem bey ama akvaryumu temizlerken odama yere çarşaf serip suziyi oraya konuştum ama ordan gidip yere kakasını yapmış ve su şeklinde kahverengiydi galiba ishal olmuş ne önerirsiniz

Hayvan strese bağlı ishal olmuş olabilir. Devam ederse bakteriyel bir durum da olabilir.

Varsa muz yada elma parçası verin.

Takip edin 2 güne kadar toparlama olmazsa bakalım. Yem olarakta stick yem verin gammarusu düzelene kadar vermeyin.

iyi akşamlar ısıtıcı için watt nasıl ayarlanıyor yani bizim akvaryum küçük ortalama 8 litre su alıyor buna 200 wattlık ısıtıcı kullabilir miyim . Haziranda akvaryumu büyüteceğiz ama şimdiden ısıtıcı almam gerekiyor bozulacak çünkü en iyisi değiştireyim şimdiden

Uygunlu bilmiyorum. Tam batan model olarak tetra ht ve roxin çelikler emsallerine göre uygun fiyatlı diyeceğimiz noktada.
roxin çelikler dediğinize baktım 100 watt için ama stokta yok gözüküyor önerebileceğiniz alışveriş sitesi var mı

Teşekkür ederim , fiyatlarına baktım ama şuan alamayacağım gibi duruyor çünkü masraflari kendim karşılıyorum. hazirana kadar alternetif seçenek var mı acaba , mesela tamir edilen yerler var mı çünkü ısıtıcı şuan düzenli güzel çalışıyor sadece sesi var ,ya da başka bir alternetif seçenek var mı en azından bu 3 ay idare edebilsem iyi olur
Meraba bende yedek ısıtıcı var istersen gönderebilrim

8 litre suya 200 watt ısıtıcı olmaz. 25 yada 50 watt.

Çelikte ribao ve zerodis markalarda var. Minjang için pek kaliteli değil diyorlar.

Akvaryumu belirleyip ona göre alın. 8 litre su içinde kaliteli ısıtıcıya para vermek yazık olur.

Geri