Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcı yerine ampül

liya.yn

Bronz 4 Üye
az önce veterinere sordum sarı ışık kullanabiliceğimi ve ısıtıcıya ihtiyacım kalmicağini söyledi bunun icin özel bi akvaryum tasarlanmıs akvaryumun susuz kısmının üstüne cam yapmıs yani pek anlayamadım ampülle su nası ısınır?

Ekli dosyalar

• IMG_3537.png
    IMG_3537.png
    2.5 MB · Görüntüleme: 15
Isıtıcı lamba kuru alanı ısıtmak için kullanılır. Istıcı ise suyu ısıtmak için kullanılır. Kısacası ikiside gerekli.

az önce veterinere sordum sarı ışık kullanabiliceğimi ve ısıtıcıya ihtiyacım kalmicağini söyledi bunun icin özel bi akvaryum tasarlanmıs akvaryumun susuz kısmının üstüne cam yapmıs yani pek anlayamadım ampülle su nası ısınır?
1707493491958.png

Lambayı buradan konumlandırın kuru alana vuracak şekilde. Lamba olarak halojen yada akkor ampul alacaksınız 42W yeterli olur. bir masa lambası ile konumlandırın. Led sarı ışık olursa ısı vermez ısı lambası olarak halojen yada akkor ampul kullanıyoruz. Akvaryum küçük su hacmi az olacaktır pek uzun ömürlü bir akvaryum değil bu akvaryumda iç filtrede olmaz yatay konumlandırırsınız ama yeri daraltır. Su ısıtıcı olarak 25W bir su ısıtıcı alın yeterli olacaktır. Plastik çiçek dekorları çıkartın hayvanın yerini daraltır ve koparıp yeme ihtimali var.

dediğiniz lambayı dediğiniz şekilde konumlandırdım akvaryumu kaplumbağaları veterinere götürerek aldım cunku daha öncede bi akvaryumumuz vardı ve alanı gerçekten dardı fakat kaplumbağalrım kucuk oldugu icin bu alan yeterli denildi aslında bende cicekleri cıkaracaktım falan yüzerken tepesinde durmayı seviyorlar henüz yem dısı biseyi ısırdıklarını görmedim ama risk var diyorsanız cıkarayım.

dediğiniz lambayı dediğiniz şekilde konumlandırdım akvaryumu kaplumbağaları veterinere götürerek aldım cunku daha öncede bi akvaryumumuz vardı ve alanı gerçekten dardı fakat kaplumbağalrım kucuk oldugu icin bu alan yeterli denildi aslında bende cicekleri cıkaracaktım falan yüzerken tepesinde durmayı seviyorlar henüz yem dısı biseyi ısırdıklarını görmedim ama risk var diyorsanız cıkarayım.
Çıkarmanız iyi olur. Eğer hayvanlar yavruysa şuan için yeterli olur eğer tek hayvansa 1 sene gider 2 hayvansa 3 5 aydan fazla idare etmez. Su hacmi minimum 30 litre olmak üzere ne kadar büyük yaparsanız o kadar uzun gider.

Bunda su derinliği yok ki. Götürüp iade edin. Bir işe yaramaz.

Geri