Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı

Cvp: Isıtıcı

mailto:/evcil-hayvan/prodac-magictherm-50-w-233372519

ne düşünürsün bunun hakkında?

Rubioyu al. Ve al artık o mu bu mu derken bu soğukta hayvanı hasta edip öldüreceksin.

Cvp: RE: Isıtıcı

cem' Alıntı:
Rubioyu al. Ve al artık o mu bu mu derken bu soğukta hayvanı hasta edip öldüreceksin.

Haklısın.

Ama hayvanı elektrik çarpmasın diye kaliteli bişeyler araştırıyorum

mailto:/evcil-hayvan/jbl-pro-temp-s-50-50-watt-isitici-243701154#product-detail

Bu Jbl pro temp s50 50w ısıtcı.

Lütfen bu ısıtıcı ile alakalı sorularıma cevap veriniz.

1) 24 cm yüksekliğindeki bir duvvara sabitlenebilir mi?
Çünkü 22 cm yazıyordu boyunda

2) Bildiğiniz herşeyi lütfen yazınız bu ısıtıcı hakkında

Ayrıca bu ısıtıcı hakkında da detaylı bilgi edinmek istiyorum

Boyu ne kadar?
Kaçak yapar mı?
Güvenilir mi?

mailto:/evcil-hayvan/tetra-proline-50w-elektronik-isitici-244670397

Lütfen yazınız

NOT:

Ben baktım .
Ama sizin bildiğiniz extra birşeyler var mı diye sormak isiyorum

Tetra kendini kaçak olursa kapatır mı

gibi soruları merak ediyorum

-Duvar derken plastik kabı kastediyorsan plastikte tutunması randımanlı değil. Cama göre yapılmış. Plastik esnek yapılı. 50'ğin boyune kadar bilmiyorum 200 W 35 cm boyunda.

-hava teması olursa devreyi keser. Yatay olarak dipte dikey olandan daha hacimli suyu ısıtır. Tabi filtre sirkülasyonu olacak. Diğer açıklamalar juenpetmarkette detaylı anlatılıyor.

Güvenilir kaçak yaptığına dair birşey duymadım.

Tetrayı kullanan arkadaşlara soracaksın. Isıtıcılar bölümünde bu konuda bilgi olacak.

cem' Alıntı:
-Duvar derken plastik kabı kastediyorsan plastikte tutunması randımanlı değil. Cama göre yapılmış. Plastik esnek yapılı. 50'ğin boyune kadar bilmiyorum 200 W 35 cm boyunda.

-hava teması olursa devreyi keser. Yatay olarak dipte dikey olandan daha hacimli suyu ısıtır. Tabi filtre sirkülasyonu olacak. Diğer açıklamalar juenpetmarkette detaylı anlatılıyor.

Güvenilir kaçak yaptığına dair birşey duymadım.

Tetrayı kullanan arkadaşlara soracaksın. Isıtıcılar bölümünde bu konuda bilgi olacak.
SAĞOL.
yeni bir konu açacağım sırf tetra için

Bu ısıtma kablosu nedir?
Pek anlayamadım
Lütfen açıklar mısınız?

mailto:/hydor-akvaryum-isitma-kablosu-50-watt-u-6396

Kum altına döşeniyor. Isıtıcı kalabalığı olmuyor. Bizimkilere uygun değil ısırıp koparırlar.

cem' Alıntı:
Kum altına döşeniyor. Isıtıcı kalabalığı olmuyor. Bizimkilere uygun değil ısırıp koparırlar.

Tamamdır.
Teşekkürler

Kuru alanın üstüne lamba koydum .
Yaklaşık 30 cm.
Hayvan kuru alana çıkmıyor.
Onun yerine altına yani karanlık yere giriyor.
Lambayı yaklaştırmalı mıyım?

Kuru alana hayvanın yüksekliği kadar kibrit kutusu veya emsal birşey koyup üzerine derece yatır. Evdeki cam derecede olur. Yarım saat dursun. 32 derece olduğu nokta uygun mesafedir. 30 cm çok.

1) Isıtıcı 24 saat açık kalmak zorunda mı?

2) Isıtıcı başta akvaryuma konulduğunda suyu ısıtırken kaplumbağayı suya koyabilir miyiz?

1) evet sürekli açık kalmak zorunda, aarladığın sıcaklığa gelince otomatik kapanıcak sıcaklık düştükçe açılıp çalışacak.
2) kaplumbağan suda zaten şuanda o suyu ısıtmasında bir sorun olmaz sürekli sıcaklık değişikliği hayvanın metabolizmasını yorar, ısıtıcıyı artık aldığına göre sorun olmaz.

24 saat açık duracak su istenilen ısıya ulaştığında konulmalı yalnız hayvanın konduğu diğer kaptaki suyun ısı değeri ne ise o ısıya geldiğinde koymak öncelikli. Sular arası ısı farkı olmamalı.

cem' Alıntı:
24 saat açık duracak su istenilen ısıya ulaştığında konulmalı yalnız hayvanın konduğu diğer kaptaki suyun ısı değeri ne ise o ısıya geldiğinde koymak öncelikli. Sular arası ısı farkı olmamalı.

Peki siz herhangi bir ısıtıcı kullanırken tehlike yaşadınız mı?

nick burns' Alıntı:
1) evet sürekli açık kalmak zorunda, aarladığın sıcaklığa gelince otomatik kapanıcak sıcaklık düştükçe açılıp çalışacak.
2) kaplumbağan suda zaten şuanda o suyu ısıtmasında bir sorun olmaz sürekli sıcaklık değişikliği hayvanın metabolizmasını yorar, ısıtıcıyı artık aldığına göre sorun olmaz.

Peki siz herhangi bir ısıtıcı kullanırken tehlike yaşadınız mı?

İlk roxin cam kullandığımda hava teması olduğu için patladı cam. Çıkarıp attım.

ben daha önce yazmıştım zaman ayarlı prize takılı ısıtıcı imha olmuştu, garantiden değiştirdim  :D

Akvaryumu yada plastik kabi ne siklikla ve ne gerekceler ile tasiyorsunuz?

Yanlis okumayisam 6 litre demissiniz, eger mumkunse forum da biraz daha fazla zaman gecirmenizi, omurluk duzenlerde hayvan basina 100+ litrelik sistemler kurulmasi gerektigi icin oneriyorum.

Tetra proline benim de arastirma asamasinda oldugum, guven veren bir urun.

Ancak hacme (litre) gore guc (watt) secilmesi gerektigi icin, tekrar tekrar israf olmamasi adina oncelikle yasam alani kesinlestirilmeli ve ardindan omurluk bir isitici alinmali diye dusunuyorum.

Jbl protemp'in kalibrasyonu nasıl yapılıyor?

Kullandığın kapta jbl olmaz. 100 litrelik bir akvaryuma geçersen alabilirsin. Sen rubio çelik ısıtıcı al.

Geri