Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtma ve gündüz ışığı için ampul ecolite 52 W

Cvp: ısıtma ve gündüz ışığı için ampul

neslihan kuğu gölü balesinden bir enstantane izlettirdin teşekkürler. benimkilerde artık bu tip hareketler olmuyor. bunları bu halde resimden alıp arkada gökyüzü üstlerinde paraşüt bir fotomontaj yapacaksın süper bir resim olur. havada serbest dalış deneyimi.:smile:

bumble bee' Alıntı:
Muazzam bir kare olmuş bayıldım doğrusu :) ayrıca kıskandım da, benimkiler en ufak silüetimi bile gördüklerinde sudan inip yem peşine düşerken seninkiler resmen poz vermiş :) ben en fazla şunun gibi çaktırmadan kapı azından çekebiliyorum

mailto:/lefter.jpg

Teşekkür ederiz :133: Aslında çokta kolay olmadı :D Önce besliyorum sonra beslediğim yerden hiç kıpırdamadan makine ile 15 - 20 dk büyük bir sabırla bekliyorum :shuriken: beni akvaryumdan bir parça olarak kabullendiklerinde :$ yalnızmış gibi davranmaya başlıyorlar :haha: veee gerçekten güzel kareler oluşuyor :133:

yarım saat beklemenin sonucu :33:

mailto:/1d/4/r3wwf.jpg

Göz ucuylada yandan yandan bakıyorlar. Buı helleri çok güzel :) Bu kadar beklemeye değmiş bir resim.

olivia-peter' Alıntı:
bumble bee' Alıntı:
Muazzam bir kare olmuş bayıldım doğrusu :) ayrıca kıskandım da, benimkiler en ufak silüetimi bile gördüklerinde sudan inip yem peşine düşerken seninkiler resmen poz vermiş :) ben en fazla şunun gibi çaktırmadan kapı azından çekebiliyorum

mailto:/lefter.jpg

Teşekkür ederiz :133: Aslında çokta kolay olmadı :D Önce besliyorum sonra beslediğim yerden hiç kıpırdamadan makine ile 15 - 20 dk büyük bir sabırla bekliyorum :shuriken: beni akvaryumdan bir parça olarak kabullendiklerinde :$ yalnızmış gibi davranmaya başlıyorlar :haha: veee gerçekten güzel kareler oluşuyor :133:

yarım saat beklemenin sonucu :33:

mailto:/1d/4/r3wwf.jpg

Bir fotoğraf için katlanılan duruma bakar mısın? :D fikir güzel yalnız ben dayanamam o süre içerisinde hareketsiz durmayı ;)

elemanlar bir taraftan sana diğer taraftan birbirlerine bakıyorlar. biri bir hareketlense ikisi de suda. iyi sabretmişsin gerçekten.

cem' Alıntı:
elemanlar bir taraftan sana diğer taraftan birbirlerine bakıyorlar. biri bir hareketlense ikisi de suda. iyi sabretmişsin gerçekten.

hocam son konumdaki yoruma acil cevap vermeniz lazım şimdi kalkacağım internetten ..:ashamed0006::ashamed0006::ashamed0006:

Cvp: ısıtma ve gündüz ışığı için ampul ecolite 52 W

mailto:/123o66v.jpg

ben galiba yanlş almşım sorun olur mu?

birde saat kaçla kaç arasında açık kalmalı zamanlayıcıda buldum 2 adet 12 liraya.

Malesef bu ampul enerji tasaruflu yani ısı vermiyor. Soft ampul denilen eski tip klasik ampüllerin beyaza boyalılarından almanız grrekiyor. Yalnız kyoto antlaşması ve bazı yasal düzenlemeler dolayısıyla artık bu ampülleri önümüzdeki yıllarda zor bulacağız. Spot ve sürüngen ürünleri üreten markalara yönelmek gerekecek. Malesef 5 sene önce 75 watt soft bir ampul 40kr a her market ve bakkalda bulunabiliyordu. Ancak doğal olarak elektrik birim fiyatı ve ekonomij daralma sonucu bu ürünler doğal olarak rafa kalktı.

Eğer bulunduğun ilde Bauhaus varsa ecolite 52 w halosoft ampulü almalı. E27 duylu uygun ısıyı verir. Ancak kullanılan masa lambası 60 w ampulü kaldıranlardan olsun.

emre abi ikeadan temin ettim. fakat aceleden koktrol edemedim bir spot lamba var elimde 60 w fakat soft değil o da. bu gün için gerek kalmadı zaten yarın ecolite bulamam sanırım buralarda ama idareten ısı ve ışık veren bir ampulle değiştrmeye çalşacağım. birde ışık hangi saatler aralığında açık kalsın?

Benimkilerin Nisan 2011 zamanları aklıma geldi. Resmen bebeklermiş :)

mailto:/2775/5846080166_003d5c092e_z.jpg

2012 yılında da ise baya büyümüşlerdi. Ayrıca yukarıda bahsedildiği üzere yan gözle birbirlerini keserken bir de size bakma olaylarına hasta oluyorum :)

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/IMG_7756.jpg

jarti' Alıntı:
emre abi ikeadan temin ettim. fakat aceleden koktrol edemedim bir spot lamba var elimde 60 w fakat soft değil o da. bu gün için gerek kalmadı zaten yarın ecolite bulamam sanırım buralarda ama idareten ısı ve ışık veren bir ampulle değiştrmeye çalşacağım. birde ışık hangi saatler aralığında açık kalsın?

Isıtma lambasını ben 07:00-19:00 arası yakıyorum. Ancak kış geldi ve hava erken kararıyor. İstersen 07:00-18:00 yap. Yeterli olur.

40-60 w arası basit bir ampul mesafe ayarı ile uygun ısıyı verir.

eminemre' Alıntı:
Benimkilerin Nisan 2011 zamanları aklıma geldi. Resmen bebeklermiş :)

mailto:/2775/5846080166_003d5c092e_z.jpg

2012 yılında da ise baya büyümüşlerdi. Ayrıca yukarıda bahsedildiği üzere yan gözle birbirlerini keserken bir de size bakma olaylarına hasta oluyorum :)

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/IMG_7756.jpg

Maşallah çok güzeller Emin. Resimlerin güzel yanı aynı kaplumbağalar o kadar zaman sonra aynı pozdalar. Sırtı dik olmayan öndeki ön ayağı aynı şekilde germiş :)
Maşallah, güzel güzel güneşlenmeye devam etsinler.

40 wattlık şeffaf halojeni inceledim bugün. ışık yayımı normal bir ampul kadar değil. teli ufak olduğu için rahatsız etmiyor. eğer ecolite buzluyu bulamazsanız bu da çare olur. en azından düz ampulden iyi ve ısısı verimli.

mailto:/swcl7l.jpg

Nedense piyasada özellikle soft olanlar çok azaldı. Şeffaflar neredeyse her yerde 40-75 krş arası var. Hatta bu halojen şeffaflara da denk geldim senin tanıttığın gibi. ancak enerji tasarrufu ve global enerji sözleşmeleri dolayısıyla her geçen zaman bu tarz ampülleri bulmamaız zorlaşacak.

İşin kötü tarfı jbl ve exo terra gibi firmaların lambalarıda getirilmiyor. Umarım sorun yaşayacak duruma gelmeyiz. Mandallı lambalarda artık e27 duylu çok az üretiliyor.

Avrupa'nın bir çok ülkesinde ve ABD nin bazı eyaletlerinde tungsten ve halojen ampüllerin üretimi yasaklandı. Bu küresel olarak ilerleyen günlerde yayılacak. Tek korkum benim de uv lamba gibi fahiş fiyatlara hiç bir özelliği olmayan ampülleri almak zorunda kalmamamız.

Sanıyorum özellikle telli ampüllerin yerini yine ısı veren ancak daha az enerji tüketen muadilleri alacak. Ben buldukça 25, 40 ve 52 wattlık soft ampüllerden nerede bulursam alıyorum. 1000 sat ömürleri var gözüküyor ancak pratikte bu zamanları göremiyoruz. Bu da arka arkaya uzun süreler yanmalarından dolayı kaynaklanıyor.

Çeşitli halojen ve spot lambaları araştırmak lazım, iş görecek olanları tespit edip belki kullanıp inceleyebiliriz.

Mandallı lamba bir milyonculardaki plastikler dışında kaliteli 2-3 çeşit var; o da zaten ikea da ve Karaköy de belli yerlerde satılıoyr. Ben orta okuldayken her elektrikçi de envai çeşit vardı. Talep azalmış olabilir led teknolojisi çok gelişti anlıyorum ama enerji tasarruflu lambalar da bu armatürlere yuyor ve halen piyasada çok satılan bir durumda. Nene masa lambası yok cidden anlamıyorum.

eve döndüğümde sitenin bina içi ve bahçe lambalarına led ampuller takmışlardı. ampul 5 W ama ışığı 60 W gibi. 15 tl'ye almışlar. çoklu alım yaptıkları için belki daha pahalı da olabilir. dediğin gibi bunlara yönelirlerse artık müzede görürüz bizimkileri.

mailto:/11rchzl.jpg

bugün bauhaus'tan ecolite ampullerden aldım. 5.45 tl'den elemanlara sordum kalkıyor mu piyasadan diye. bu ampuller sarfiyatsız kategorisinde olduğu için piyasadan kalkmıyormuş. yani ısıtıcı lamba işini kurtardık. bilginize sunulur.

Bir süre daha rahatız o zaman Cem :) Zaten uvb çıkmaza giriyor, bari bununla uğraşmayalım.

Ben bu ampülü alacağım fakat buna uygun mandallı lamba bir türlü bulamadım :) İzmir'de oturuyorum o önerdiğiniz massive beyazı internette ( bahausun sitesinde ) bulamadım var mıdır tavsiyeniz ?

Geri