Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

♥Ispanak'ım♥

vamp_betl

As 1 Üye
Sonunda fotoğraf koyuyorum.Eleştiriye açığım.:D Uv ışığını en kısa zamanda almaya çalışacağım.
mailto:/sgtvdy.jpg
mailto:/2r2p1n6.jpg
mailto:/2vjo0nn.jpg
mailto:/r2q1cj.jpg
mailto:/258sbp0.jpg
mailto:/fmngja.jpg
Bu fotoğrafların hepsini birden koymayı bilen var mı?Kolum koptu valla.:D :D :D

mailto:/40yua.jpg
mailto:/160yk3a.jpg
mailto:/5zjo1y.jpg
mailto:/m73ygm.jpg
mailto:/2eggnzr.jpg
mailto:/2637l02.jpg
mailto:/5d5g1k.jpg
mailto:/15hzcq9.jpg
mailto:/jgl4qd.jpg
mailto:/5uhkc5.jpg

mailto:/2lavmmw.jpgmailto:/zx7fjr.jpgmailto:/iqzbbc.jpg
mailto:/n1vtw1.jpg

Güzel görünüyor.Ama biraz fazla kalabalık Ispanağa yüzecek alan çok kalmamış gibi geldi bana.Kuru alanı yükseltebilirsin bence :)Bir de kullandığın lambayı kuru alanın üstüne doğru getirirsen tamamdır bence :)

Ispanak çok küçük zaten.Su da derin.rahat rahat yüzüyor.Normal ampul kullanıyorum.O mesafeden bile biraz fazla ısıttığını düşünüyorum ben.Termometre aldığımda emin olabileceğim.Güzel mi peki?:p

Akvaryumun çok güzel. Tebrikler. Fakat yemlerinin kalitesini arttır demekten kendimi alı koyamıyorum. :)

Sera raffy p ya da tettra reptomin al ana yem olarak.
Raffy ı ek yem olarak kullanabilirsin.

Sera raffy p alabilirsin. Üzerinde temel yem yazıyor galiba zaten. Sera raffy ı gammarus u da ek yem olarak kullanabilirsin.

İnternetten alma şansın varsa internetten al bence.Pet shoplarda yemler biraz pahalı oluyor.

İnternetten alamam.Yeni yem aldığımı ailemin bilmesini istemiyorum.eve paket gelice açıp bakarlar ve %100 kızarlar.Pahalı mahalı pet shoptan alacağım artık.Ek yem olarak karides veriyorum.

Ek yem olarak karidesiniz varsa raff ı almayın.
Ana yem olarak mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=1248
Çeşit olması için mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=4851
alabilirsiniz.Fiyatlara göz atarsanız ortalama bir fikriniz olabilir.

İnternet almanı tavsiye ederim. Ben Sera raffy p yi petshoptan 18tl ye aldım. Ama nette 13tl falan.

Raffy p'yi alıyorum.Fiyatı pet shopta biraz daha fazla olur ama yine de almak zorundayım.Evdeki turtle stick yemini çöpe döküp bu yemleri ona dolduracağım.Kimse yeni yem aldığımı anlamayacak.>=)

Neden kızıyor mu aileniz yerlerini değiştiriyorsunuz.Akvaryum güzel ama kaplumbağa yüzmek için banada biraz dar geldi biraz daha yer açsanız kaplumbağanız daha rahat edecektir.

çok hoş olmuş bence..deneyiminizden yararlanarak bende yaptıgınız gibi bir paludaryum yapmak istiyorum.nasıl yaptınız?

Mesaj düzenlenmiştir / furkan54ozan

sedadg' Alıntı:
çok hoş olmuş bence..deneyiminizden yararlanarak bende yaptıgınız gibi bir paladryum yapmak istiyorum.nasıl yaptınız???
Bu forum olmasaydı şuan ölüm fanusunda besliyor olurdum.Ya da çoktan ölmüş olurdu.Bildiğim her şeyi son iki hafta içinde bu forumdan öğrendim.Biraz emek, biraz sevgi ve biraz borç sayesinde yaptım.:D

alcatraz' Alıntı:
Neden kızıyor mu aileniz yerlerini değiştiriyorsunuz.Akvaryum güzel ama kaplumbağa yüzmek için banada biraz dar geldi biraz daha yer açsanız kaplumbağanız daha rahat edecektir.

Ailem çok pintidir.:D Benim kaplumbağam için 80 tlyi geçik para harcadığımı bilseler bana bir daha harçlık bile vermezler.'Sen paranı boş şeylere harcıyorsun Betül!'.Bu lafı az duymadım ben.Her şeyin fiyatını 2-3 kat azaltıp söylüyorum.

Not:Lütfen pinti lafını hakaret olarak algılayıp beni banlamayın.(!!)

:)peki bana anlatırmısın betülcüm akvaryumun içindeki kuru alanı nerden temın ettın ..gerçekten çok hoş emeğine sağlık..

Bir kutunun kapağını halı kaydırmazla kaplayıp akvaryumumun camına yapıştırmıştım.Ama söküldü.Silikonla yapıştırmayı düşünüyorum.

Silikonla yapıştırınca epey sağlam oluyor ama benim gibi yaptığın kuru alanı çıkarmaya çalışırken gayet zor :D

Geri