Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İştahı kaçtı

huluyalgın

Bronz 4 Üye
yaklaşık 10 gündür benimle bu zamana kadar beslenme sorunu yoktu. ısıtıcı, kuru alan, filtre, ısıtıcı lamba her şeyi var. tetra reptomin ve karides veriyordum ama bu aralar tetrayı yememeye başladı. karides yiyor ama diğerini ağzından geri çıkartıyo yada hiç bakmıyo bile yaklaşıp başka tarafa gidiyo neden olabilir acaba. filtre temizliği ( iç filtreyi 3günde bi) su değişimi ( haftada bi yarısını ) yapıyorum. 2 3 gündür deri değiştirmekle meşgul kendisi bunla alakası var mıdır acaba

RE: iştahı kaçtı

Deri değişimi ile alakalı olmaz. Yem kutusu açıkta kaldı mı yada yemin tarihi geçti mi? Bunlarda sorun yoksa bir süre sadece reptomin verin.

Cvp: iştahı kaçtı

raffy P veya sera carnivor yem alıp dene. bazı hayvanlar karides bağımlısı oldukları için dediğim yemler tat olarak biraz daha karidese benziyor. tetrayıda ileri aşamada verebilirsin.

Yemden bu kadar kısa sürede dönmesi hastalık belirtisi olabilir. Anormal bir davranış veya fiziksel durum var mı? Eğer yoksa, karides vermeyip öğünlerini sadece tetra'dan ibaret yapın, karidese daha da fazla alışırsa geri döndürmesi zor olur.

bi kaç gün sadece tetra vericem bakalım. dediğim gibi deri değiştirme dışında benim farkedebildiğim bi şeyi yok

Benimde en haraketli kaplumbağama olmuştu bu olay üst kabukta bi anda beyaz çizgi belirmişti sadece karides arada yiyodu iştahsız ve çok halsiz suda gözleri kapanıyor vs gibi 1 2 güne düzelmişti

bence karidesin tadı hosuna gidiyordur. bir şekilde yemlerle karidesleri karıstırıp birkaç gün beklet. yemler karides kokusuna sahip olurlar. belki faydası olur

Cvp: İştahı kaçtı

suyu çok sık değiştiriyorsun

Geri