Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

iştahsız kaplumbağalara prodac tartavit

Cvp: iştahsız kaplumbağalara prodac tartavit

ben benimki yem yeme sıkıntısı olmaığı için yeme bulayıp verebilirim ama dozajı nasıl suda mı çözmek gerek diye araştırmak gerekiyor kaş yapalım derken göz çıkartmak istemiyorum ama faydası olacağını düşünüyorum

üzerinde tatbiki yazıyordur. içeriğinde D3 olduğu için onu kesmek gerek, fakat vitamin verilebilir. vitamin çeşidi az.

tartavit az önce dedi uygulama için şöyle yazıyor ;

Hayvanların ağırlığına göre 5 gr gıda karşılığı 2-4 damlayı 5-7 günlük periyotlarla uygulayınız.

Ben rafiye şöyle uygulayacağım ;

5-6 günde bir Rafinin sabah öğününe 2 damla damlatmayı düşünüyorum.

Belirlediğin oran bana uygun geldi.

demekki bu uygulama içeriğindeki vitamin ve madenlerin zararını azaltmak için verilen ölçü. ayrı bir kapta verilmesi uygun akvaryuma yapacağı etkiyi bilmiyoruz.

ben yemlere damlaları iyice çektirdikten sonra yemleri böldüm ve direk elimle yedirdim suya girdiğinde sadece yemin küçük bir parçası suya değiyor zaten rafi o arada yemi yutuyor çok bir sorun olabileceğini zannetmiyorum ama ayrı ortamda da verilebilir tabiki

eğer yem yiyorsa sera reptilin kullanman daha iyi. bu iştahsız olduğu durumda tüm gereksinimlerini karşılamak için yem içeriğinde de bu maddeler olduğu için fazla gelebilir. veya az damlatabilirsin. haftada bir dediklerine göre bayağı güçlü içeriği var.

abi açıklaması aynen şöyle ;

Büyüme problemi,beslenme sorunu,stres ve şekil bozukluğu olan kaplumbağa ve kertenkeleler için çözülebilir sıvı gıda olarak üretilmiştir.Sürüngenlerin büyümesini destekleyerek bağışıklıklarını güçlendirir.Yavru sürüngenlerin büyümesini ve gelişimini hızlandırır.

Yani ana konusu iştahsızlık değil büyüme yardımcı olarak gördüm bu vitamini yavrulara da 5-7 günde bir verin yazıyor benim uygulamam da bir sakınca göremedim ben.Yanlışım varsa düzeltin fikirleriniz benim için önemli.

böyle yazıyorsa sorun yok o zaman samet. strese karşı bir etkisi de varsa demekki içerikte gevşetip rahatlatıcı bir şey de var. sen temkinli davranıp haftada bir yap. aramızda ilk deneyen sen olduğuna göre etkisi nedir, sen bize anlatacaksın.

zaten rafi de büyüme sorunu olduğu için rafi günlüğü diye bir konu açmayı düşünüyorum abi hem haftada bir gelişmeleri büyümesi iştahı gibi şeyleri haftada bir güncellemeyi düşünüyorum böylece gelişmelere beraber bakıp yorum yapabiliriz

bak bu şahane olur samet. herkes faydalanır. başarılar.

Bencede çok iyi. Hatta aynı durumdakiler için deneyim paylaşımı faydalı olur. Özellikle bu ürünün kullanım sonucu merakla bekleniyor.

bu ara çok yoğunum pazartesiden itibaren açmayı planlıyorum , yem takvimi gibi herşeyi paylaşmayı düşünüyorum . Bakalım inşAllah hem rafi iyileşir hem de başına bu durum gelenler faydalanır :)

Acele etmene gerek yok zaten Samet. Önemli olan bu beslenmenin gelişime etkisi ne olacak gözlemlemek. Zaten uzun bir süreç alacaktır.

konu bütünlüğünün kaybolmaması açısından bir kağıda not edersen. tüm detay bir yorumda toplanır. hem de bir kez daha kontrol etmiş olursun.

bu pazar balom var ondan sonra rahatım

şöyle birşey düşünüyorum ;

konuyu ilk açtığım rafinin bilgileri boyu 1 haftalık uygulayacağım yem vitamin takvimi 5 günde bir veya 1 haftada bir bir yoruma gereken herşeyi yazıcam . yani atıyorum haftada bir yorum da güncel bilgiler olacak şeklinde düşündüm

tabi her güncellemeyi de pdf olarak biriktirip bir pdf de toplayıp rafi nin de bu zamana başında geçtiklerini (göz iltihabı,yem yememe,akciğer enf. ) anlatıp uyguladığımız tedaviyi yazıp bir pdf oluştururum (rafinin büyüme sorunu ortadan kalkınca)

bu şekilde işin sonunda tek sayfa olarak geçersen onu beslenmede sabit başlığa alırız. herkes faydalanır. umarım netice verir. başarılar. ve baloda iyi eğlenceler.

aynen abi tek sayfada da toplarım yazarız.İnşallah ben de netice vermesini istiyorum artık . Teşekkürler :)

Benim kaplumbağamda yem yemiyor ben havaların soğuk olduğu için biraz şüpheleniyorum

Havaların soğuk olması ev ortamını etkilemez. Sadece kaplumbağalar kışın geldiğini hissederek biraz daha az kuru alana çıkarlar ve biraz daha yavaş olurlar. Onun haricinde protein içerikli yemleri bitkisel yemlere tercih ederler.

Tetra reptomin gibi bitkisel yemleri veriyorsanız ve yemiyorsa sera carnivor ya da gammarus verin. Onlarıda yemiyorsa sorun var demektir.

Su 28 kuru alan 32 derece olmalıdır.

Geri