Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İşte Benim Kaplumbağalarım ve Akvaryumum

Alvin

Bronz 1 Üye
şu anda isimleri belli değil ama şimdilik kardeşim onlara ricky ve rocky diyor :D işte fotoğraflar:
Bu arada fotoğraflar çok net değil telefondan çektim kusura bakmayın
cubnj.jpg

cubrr.jpg

cubv2.jpg

cubx4.jpg

Cvp: İşte Benim Kaplumbağalarım ve Akvaryumum

Korkmadan o su seviyesini daha yukarıya çekin.Akvaryumunuz buna müsait.Emin olun ne kadar geniş yüzme alanları olursa o kadar mutlu olacaklar.

Sağlıklı kapluşlar :)

su seviyesini yavaş yavaş yükseltiyorum boğulmamaları için,ayrıca öneriniz için teşekkürler :)

Merak etmeyin nasıl bir balık suda boğulmazsa aynı şey bu afacanlar içinde geçerli :)

tamam o zaman arzu abla senin dediğin gibi olsun tekrar teşekkürler

Çok güzel bencede. Sağlıklı büyüsünler inşallah.

Cvp: RE: İşte Benim Kaplumbağalarım ve Akvaryumum

AEK' Alıntı:

güzel düşüncelerin için teşekkür ederim emre abi

akvaryumunuzu çok beğendim kaplumbağalarınızda çok sevimliler:smile:

Alvin' Alıntı:
AEK' Alıntı:

Olması gerekenleri çok yerinde yapmışsın. Arzu' nun dediği gibi suyuda yükselttinmi tamamdır.

Sana bir hatırlatma şunu yapabilirim. Kuru alan ısısını ölçtün mü, uygun mu? Birde soft ampul değil sanırım. Bununla ilgili bir planın var mı?

Akvaryumunuz güzel olmuş. Eğer lambanın yüksekliği yetmiyorsa benim yöntemim altına kitap koyun :)
Gerekli şeyleri arzu abla demiş :)

AEK' Alıntı:
Alvin' Alıntı:
AEK' Alıntı:

Olması gerekenleri çok yerinde yapmışsın. Arzu' nun dediği gibi suyuda yükselttinmi tamamdır.

Sana bir hatırlatma şunu yapabilirim. Kuru alan ısısını ölçtün mü, uygun mu? Birde soft ampul değil sanırım. Bununla ilgili bir planın var mı?
emre abi o konuyu da hallettim sayılır 40 wattlık soft ampulle birlikte akvaryum için elektrikçi bir masa lambası yapacak bu arada diğer arkadaşların güzel düşünceleri için teşekkür ederim

Arda, lambayıda bu şekilde halledince her şey çok iyi olmuş. Ufaklıklar güle güle kullansınlar evlerini :)

AEK' Alıntı:
Arda, lambayıda bu şekilde halledince her şey çok iyi olmuş. Ufaklıklar güle güle kullansınlar evlerini :)

teşekkürler emre abi senin kaplumbağalarının güncel fotoğraflarını da görmek isterim

Yakında bir başlık yapacağım. Bende iki ufaklığı adapte etmeye çalışıyorum.

bayıldım akvaryumun dizaynına cok şekerler maşallah :smile: sağlıklı uzun yaşam yeni evlerinde...ben kuru alandaki malzemeyi öğrenmek istıyorum.nasıl yapıldığını ne olduğunu yazarmısınız?bende yapmayı düşünüyorum.benım kuru alanım cok dar bir alan.tekrar dizayn yapmak istıyorum...teşekkürler

Sağlıklı büyürler inşallah :)

ısıtıcınızı suyun dibine biraz daha yaklaştırın çok yukarda; hava teması camın patlamasına neden olur. önce fişten ayırın ve soğumasını bekleyin.

Geri