Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İşte kızlarım ve son halleri :)

gizemli_kiz19

As 4 Üye
Zaten resmimde de görmüş olduğunuz benim cici kızlarım :)
resimler birazdan.Yüklemeyi başarabildiğimde.
bu Gofretim :)
mailto:/img5/7650/03042011.jpg
mailto:/img696/9809/08042011001.jpg
mailto:/img268/995/17042011001.jpg
mailto:/img708/6622/17042011002y.jpg
mailto:/img864/5686/19032011t.jpg
Bu Cicoşum :)
mailto:/img607/5707/19032011002.jpg
mailto:/img855/3774/19032011003i.jpg
http://img8.imageshack.us/img8/4196/28042011003.jpg
mailto:/img69/643/28042011007.jpg
mailto:/img215/6420/28042011008m.jpg
buda 2'si 1 arada :)
mailto:/img41/2253/28042011009g.jpg

AFACAN'ı iade etmek zorunda kaldım :(

Cvp: İşte kızlarım ve son halleri :)

Afacan fena bir şey ya :D
Zombi bakışlı tam seviyorum bu türü :D
Hepsi çok tatlı maşallah :)

Sağol afacanın kuyruğunun ucu yok :( galiba suya batma sorunu var.girdi mi hiç batmadan su üstünde.
bizim kızlara kuru alanda yer bırakmıyor :) 13 cm ne de olsa :) hala suya girmiyor :) korkak kedi gibi düştü mü çırpınıyor kuru alana çıkmak için.Ne kadar uzun boynu var :)

Cicoş ve Gofret ise hala ondan kaçıyorlar.Cicoş 11.3 cm Gofret 12.2cm :)
çoook büyük kuru alan lazım çoook :D

Sağol canım.

afacanı iyi bir gözlemle.Yeni aldığın için alışması zor olacaktır.

Çok sakin.gidip gelip ona bakıyorum.kuru alandan asla inmiyor.bıraktığım şekilde buluyorum.
Yem yemesinde sıkıntı yok.İştahı yerinde

İki tane canavarın yanına gelmek kolay değil :D
Alışacaktır zamanla.Aman kavgalara falan dikkat et.Hiç birine zarar gelmesin.

Benimde en çok korktuğum şey o zaten.Gözüm üzerlerinde.Yanlarına gittiğim anda bi taraflarında bişey var mı diye hemen kontrolden geçiyor hepsi :D

Canım benim ya kuyruğunun ucuna ne olmuş senin :(
Çok tatlı üçü de maşallah..

Maşallah hepsine acaba kuyruğu daha önce kavga sırasında mı kopartıldı belki ondan inmiyordur kuru alandan aşağı kendini korumak için psikolojik olarak orada kalıyor olabilir

tubidik' Alıntı:
Canım benim ya kuyruğunun ucuna ne olmuş senin :(
Çok tatlı üçü de maşallah..

Sanırım kaplumbağa savaşından çıkmış.Kopmuş.Aldığımda böyleydi :(
Teşekkür ederim hepinize.Daha bugün aldım bilmiyorum nolmuş kuyruğuna.
Az önce bişey fark ettim.kabuğunda bazı yerlerde delikler var. bir tanesi büyük diğerleri küçük noktalar halinde.büyük olan 3-4mm genişliğinde ve derinliğinde.tırnağımı elmaya geçirince çıkan iz gibi.ince ama derin.Sizce geri vermeli miyim?Ölür mü?

Eğer sağlık konusunda şüphelerin varsa geri vermen daha doğru olur.

Evet ona bağlanmadan vere bilirsin eğer bişey olursa daha çok üzülürsün.

Geri vermek yerine bir veterinere götürmek daha yararlı olacaktır veterinerler ne yaraları iyileştirmişlerdir. Özellikle balıkçıların ağlarına çengellerine takılan yada denizde motorlu taşıtların yaraladığı kaplumbağaları iyileştirmek için büyük çaba göstermektedir. Hemen pes etmek olacaktır senin yaptığın. verdiğin yerde yaşayacağı varsa ölmesini bile bile vermek daha mı az üzecek sanki. Sen bilirsin vicdan ve karar senin

Veteriner konusunda ise önceliğin her zaman üniversitenin veterinerlik fakültesi olmalıdır. Uzman veteriner bulmak çok zor.

Üzgünüm ama geri verdim.Eğer kabukta yaralar olursa bu yaralar ölene kadar kapanmaz Gülbin Hanım.Kabuğu hasarlıydı.O delikleri,oyukları görmek çok zordu.Ayrıca hasta kaplumbağayı sağlıklılarla bir bakamazdım.Ona yeniden ekipman kuracak durumum da yok şuanda.Bu yüzden biraz önce geri verdim.

Ben verdiğim kapuşu akvaryuma koymadan önce dezenfektanlı suda beklettim 2-3 saat sonra akvaryuma aldım.Yine de akvaryuma bakteri taşımış mıdır?

valla sizin bu 2 afacanla işiniz gerçekten çok zor:d bence evlerini dezenfekte etmenizde fayda var..

Tertemiz bir akvaryuma kavuştular sonunda :) kapluşu koyduktan sonra akvaryum koktu bende dün geceye kadar uğraşıp temizledim.Tüm suyu değiştirmek zorunda kaldım dibindekileri bir türlü toplayamadım çünkü.

Fazla tatlılar :D

Evet öyleler :) teşekkür ederim...Şimdi de miniğim geldi...tatlı bambam

Geri