Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

JBL Agil Önerir misiniz?

aliyildirim

Gümüş 1 Üye
mailto:/QX6ANy.jpg

2 Haftalığına şehir dışına çıkmıştım. Tetra Reptomin yem bitmek üzereyken bizimkiler petshoptan o yemi bulamadıkları için bu yemi almışlar ve bir kaç gün bu yem ile beslemişler. Bazı yemler ise suyun dibine çökmüş yemedikleri için ve sabah uyandıklarında suyun içi neredeyse görülmüyormuş. Rengini mengini bozmuş suyun. Daha sonra değiştirmişler suyu şuan normale döndü ama bu yem de elimde kaldı. Bunu atayım mı yoksa kullanayım mı diye sormak istiyorum.

Jbl Agil kullanmamiz gereken yemlerden biri, 8cm sonrasi programa dahil ettimistik hafta 1gun veriyorum yanlis hatirlamiyorsam kalsiyum icerikli bir yemdi.
Kesin ve dogru bilgiyi verirler ama simdilik atilmamali diyebilirim.

kabuk boyutları nedir ? Benimkiler 8 ve 9 cm oldular ve haftada bir gün kullanıyorum. çok sert bir yem kırıp atıyorum mecburen. Eğer küçüklerse yiyemedıklerı ıcın kalmış olabilir ya da fazla geldiyse. Gecenlerde bende kutudan atarken fazlasıyla düştü kaldı ama süzgeçle aldım hemen kalanları bir sıkıntı olmadı. Yanlış hatırlamıyorsam 5 cmden sonra agil kullanılıyor. örneğin bana önerilen yem programını yazayım size
reptomın
gammarus
agil
aç gün
mineral
vital
gammarus.
:) kullanmaya kullanıyoruz yani kısacası yeterli olgunluktaysalar :)

Neslihan ablanın genişletilmiş özetini yazmışım :)

6 cm den sonra hayvan yiyorsa kullanabilirsiniz, kisa surede tuketilmesse dibe coken bir yem ama dipte dagilmadigi icin sonra topluyorlar hem biraz yumusuyor da

Cvp: JBL Agil Önerir misiniz?

Jbl agil sevdikleri bir yemdir. Ana yem grubunda olsada biz haftada 1 kez veriyoruz. Tarihi geçmemiş ve kutu açık kalmamış ise yeme isteksizliği olmamalı. İlk defa agil reddedene denk geldim Ali. Yem yerken başlarında gözlemle. Kemik gelişimine faydalı lisin içerir.
http://www.jbl.de/tr/surungen-urunleri/detail/2532/jbl-agil

Cvp: JBL Agil Önerir misiniz?

içeriğindeki lizin maddesi bir çeşit amino asit olup kas ve kemik gelişimini sağlar. kaplumbağalar için en gerekli besinlerin başında gelir. bu yem emrenin dediği gibi ana yem grubunda olup 6 cm sonrası verilmesi uygundur. yalnız bu yem sıkı ve serttir. bu sebeple batar. onun için teker teker ve el ile verilmelidir. suya atılmamalıdır.

Geri