Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Jbl Agil

elf_dmrkrn

Yeni Üye
Merhaba, 14-15 yaşlarında 2 kaplumbağam var. Daha önce de bu forumdan aldığım tavsiye üzerine pazartesi sera carnivor, salı tetra reptomin, çarşamba jbl agil, perşembe tetra reptomin, cuma sera carnivor, cumartesi tetra reptomin ve pazar tropical reptiles carnivor olacak şekilde besleme yapıyorum. Yalnız jbl agil yemim bitti ve internette hiçbir sitede stoğunun kalmadığını gördüm 1-2 yerde bulsam da bana ellerinde kalan eski yemler gibi geldi güvenenedim . Sorum şu jbl agil yerine önerebileceğiniz başka yem var mı ona muadil olabilecek ? Yanıtlarsanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Agilin alternatifi yok. Kemik geliştirici lizin amino asidi bir tek bu yemde var. Şimdilik dajana gammarus sticks yemi alabilirsiniz yada her iki çeşit carnivor yemden birini verin.

Selamlar, yeni konu açmamak için buradan yazmak istedim. Yem sipariş veriyordum hiçbir yerde JBL Agil bulamadım. Bu durumda ne yapıyoruz acaba? Muadili de yok diye biliyorum ben de.

Sene sonu stokları bitiriyorlar. Siparişler seneye geliyor. Geçenlerde bir yemde lizin amino asidi görmüştüm. Sanırım tropical supreme young olacak. Hayvan 8 cm kabuk boyu altı ise supreme young büyük ise supreme adult yemi alın. Tabi elinizde tropical biorept W yemi yok ise.

Selamlar,
Elimde sera raffy p, tetra reptomin, sera raffy vital, sera raffy mineral, sera raffy royal yemleri mevcut. Bir de JBL agil vardı. Agil bitti.

Geçmişte bu markanın gammarus yemini kullanmıştım sanırım. Bunun dışında hiç kullanmadım.

Hayvanlar kabuk boyları 13-14cm civarı. Tavsiye üzerine Tropical markasının supreme adult modelini alacağım o zaman. Teşekkür ediyorum.

Sera mineral varsa tropical dursun mineral bitince alın. Bunda mineral içerikte mevcut.

Geri