Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Jebo marka filtre nasıldır?

Yani ben de kisa kenar ve yuzeye takayim.Yok acemi oldugum belli de o kadar fazla degil:)

Cvp: Jebo marka filtre nasıldır?

Ben o şekilde takılmasını öneririm. Güzel bir ekipman. Fazla dalga yapmıyorsa hayvanların egzersizleri için çok iyi.

AEK' Alıntı:
Cem,
firma bu ürünün açıklamasında ürünün kullanım şekli bölümünde water level ibaresinin olduğunu ve buna göre bağlanması gerektiğini belirtmiş. Uyarılar bölümünde de bu konuya fazla düşük seviye için değinmiş. Sen kontrol ettinmi bu yazı var mı? Birde kutuya baktınmı bahsettiğin şekilde kullanılabiliyor mu? Belkide juen bunu standart bir metinden kopyaladığı için hatalı yazmıştır.

bu sabah elime ulaştı emre, "fully submersible" yazıyor üzerinde, batabiliyor yani. hakkaten adamlar kaliteli yapmış. almanyada yapılmış. ben bile bu kadar beklemiyordum. açıklamasının tercümesini de yapayım.

güvenlik:
-koruyucu plastik kaplama
-sudan çıkarıldığında veya su azaldığında deyim güvenli koruma sistemli
-2 mm kalınlığında quartz cam tüpü var

hassasiyet:
- hassas ısı kontrol sistemi + - 0.5 derecelere geldiğinde devreye girip çıkma
-yıldız şeklindeki boşluklu seramik şekil ısı için en iyi optimum ısıyı verir. ki bu 200 wattlık ısıtıcı diğer ısıtıcıların 300 wattlığı ile aynı ayarda performans sergiliyor.

kullanım kolaylığı:
-20-34 derece aralığında geniş ısı ayarlama ( ısıtıcıların bir çoğunda üst limit 32 derecedir)
- su dibine komple batıyor.
-2 metre kablo boyu

ayrıca 4 sene garanti, otomatik ısı kontrol

model kapasitesi akvaryum boyu(uzunluk)
25 W= 50 litre 60 cm
50W= 80 litre 75 cm
100W= 150 litre 90 cm
150W= 200 litre 100 cm
200W= 300 litre 120 cm
300W= 400 litre 120 cm üstü

geçen markette 25 W 100 tl idi. ben 200W 'lığı 60 tl küsüre aldım. ve şiddetle tavsiye edilecek ve kullanılacak bir ürün.

Cem Bey, ben de sipariş verdim. Umarım iyi çıkar.

daha akvaryum gelmedi. ama elime aldığım zaman baktım hakikaten kalite akıyor üstünden. diyorsun ne dandik ürünler kullanıyormuşuz meğer. hayırlı olsun mesut.

İyi pazarlar, dis filtre 24 saat acik mi kalmali? Motor omrunu kisaltmaz mi?

Hayır kısaltmaz, filtre iç dış veya şelale olsun 7/24 açık kalmalıdır.

Evet, hem su düzeni için hem filtrenin sağlıklı çalışması için sürekli açık kalmalı.

jebo orta kalitede bir filtre markasıdır

İyi haftalar, Jebo filtrede elektrik kesintisinden sonra sorun yaşayan var mı?

Yok mu arkadaşlar Jebo kullanan?

mesut hiç çalışmıyor mu ? pompası varsa ona bir kaç defa bas. yarım saat kadar çalıştırma sonra fişe tak. ben bu sebeple güç kaynağı kullanıyorum. bir anda gelen elektrik yüksek akım verirse cihazları bozuyor.

Cem Bey ilginize teşekkür edrim.Şöyle bir sorunum çıkmaya başladı son günlerde; Elektrik kesilince hava yapıyor kuru kuru çalışıyor.Gece gürültüye uyandım.Evde olmadığım zaman ne olacak bilemiorum.Güç kaynağı sadece akvaryum için mi?

önceden bilgisayarda kullanıyordum. şimdi akvaryumda kullandığım bütün elektrikli sistemlerde kullanıyorum. elektrik kesilince bir 10 dakika daha çalışmaya devam ediyor. ama sitenin altında jeneratör olduğu ve hemen devreye girdiği için sorun oluşturmuyor.

hava yapması kötü az da olsa su akmaya devam eder ama motoru soğutmazsa yakar.böyle bir durum tekrar oluşursa filtreyi biraz yana yatır hava çıksın. telafi olmazsa içindeki suyu akvaryuma su giriş borusuyla beraber boşaltıp tekrar su dolduracaksın. akvaryumdan filtreye su alış borusunun musluğunu kapa. musluk varsa, yoksa onu da boşaltman gerekecek. boşaltırken o hortumu akvaryumdan çıkar yoksa suyu çekmeye devam eder. ortalığı batırırsın.

Cem Bey, normalde hava yapmıyor.Kesinti olunca bunu yeni adet edindi.Çözümünüzü pek anlamadım:(.

Giriş çıkış vanası var.

kesintiden dolayı böyle bir şeye çözüm yok. dediklerim sonrası için. ilk çalıştırmada da bir miktar hava kalır. motorun gürültülü çalışmasının sebebi budur. çalışır vaziyetteyken filtreyi biraz yana yatırmak havanın çıkmasını kolaylaştırır. 10 saniye kadar. hala gürültülü çalışıyorsa hava çıkmıyor demektir. komple suyu boşaltıp yeniden doldurmak çözüm olur.

Normalde sorun yok Cem Bey.Kesintiye uğrayınca tekrar su basmıyor sorun bu.

filtreye gelen su minimal değerde hava kabarcıklı gelir. akvaryuma giren suyun yaptığı kabarcıktan dolayı. elektrik kesilince motor durur ve bu kabarcıklar üstte toplanır. istersen su giren kısmı komple su içine sokup öyle bir dene.

Nasıl anlamadım Cem Bey?

Geri