Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuğu Kaşınan Pakizecik

Belkiz Caliskan

Taç 2 Üye
2:16 dan sonra izleyebilirsiniz :)
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jUHf8-E3h4Q&feature=share[/video]

Cvp: Kabuğu Kaşınan Pakizecik

Kaşınmayı çok seven bir kaplumbağa :)
Tavsiyem suya ilk fırsatta şöyle girintili çıkıntılı altından, arasından geçebileceği ufak bir kök koyman. Muhtemelen onu sırtını kaşımak için tam anlamıyla kullanır.

Ne kadar çok alışmış size! Çok güzel görüntüler. İlk defa böyle birşey gördüm. :)

pıtırda böyle poposunu sallıyor kaşınırken çek sevimli oluyor :) maşallah :)

bu arada video nasıl yükleniyor benimde paylaşmak istediğim videolar var :)

Cvp: Cvp: Kabuğu Kaşınan Pakizecik

pıtırım' Alıntı:
pıtırda böyle poposunu sallıyor kaşınırken çek sevimli oluyor :) maşallah :)

bu arada video nasıl yükleniyor benimde paylaşmak istediğim videolar var :)

YouTube'a üye olacaksın orda upload diyor ona tıklayıp videonu yükleyeceksin veya dailymotion'a üye olup oraya yükleyeceksin videonu bilgisayara atıp..:)

Ne şirin birşey bu böyle şimdi yanımda olsa onu sevip sevip doymam öyle şirin birşey yani :smile: Kaç yaşında daha ?

Emre abi ilk fırsatta koyacağım kaşınması için bir kök :)
Pakize çok teşekkür etti arkadaşlar :)
Pelin Su Hanım Pakizecik 5 aydır benimle :)

Daha 1 sene olmamış yerim ben onu küçücük :smile: benimkiler büyüdü keşke hep küçük kalsalar.

ya bu doğal birşey mi benim tosbaa da bu gün geçmiş ısıtıcının altına önce çukur falan kazıyor sandım da sonra aklıma geldi kaşınıyor mu bu diye =) sanırım bizimkine has bir şey değil var mı bir sebebi sıkıntısı?

mailto:/fc8zzp.jpg

mailto:/3134qht.jpg

şaşkın kapluş, çok sevimli görünüyor.
kaplumbağalarımız kabuk değiştirme dönemlerinde kaşınmaktan çok hoşlanıyor.
Akvaryuma kaya, içine girebileceği kökler, ipek bitkiler koyabilirsiniz. Isıtıcının altında kaşınması tehlikeli.

murat' Alıntı:
ya bu doğal birşey mi benim tosbaa da bu gün geçmiş ısıtıcının altına önce çukur falan kazıyor sandım da sonra aklıma geldi kaşınıyor mu bu diye =) sanırım bizimkine has bir şey değil var mı bir sebebi sıkıntısı?

ısıtıcı altına girmesi bazen sıcak istemelerinden oluyor. benimkilerden biride böyle ısıtıcı devreye girdi mi altına girip ısınıyor. sıcak hamamı severde kendileri hanımefendinin.

Geri