Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kabukta beyazlik ve yumusama (bebek kaplumba)

kaplumbikcidoc

Yeni Üye
lutfen beni aydinlatin bu gun kaplumbagmin kabugunda kucuk beyazliklar fark ettim arastirdigimda kabukta yumusama olabilicegi de soyleniyordu ve arka kenar kisimlari gercekten yumusak cok korkuyorum kaplumbikimi sahipleneli iki ay olmadi cok kucuk daha onu cok seviyorum lutfen hastaysa ne yapabilirim yardim eder misiniz

Ekli dosyalar

• IMG_1566.jpeg
    IMG_1566.jpeg
    2.3 MB · Görüntüleme: 25
Foruma hoşgeldiniz.

Resim net değil ama kireç gibi duruyor.

O kum ve taşları çıkarın uygun değil.

Ekipmanlarınız var mı?

Su ısıtıcı, ısıtma lambası, kuru alan ve filtre?

Akvaryumun genel resmini ve hayvanın su dışında üstten ve önden gözleri görülecek şekilde resimlerini çekin, bakayım.

Hangi marka yemleri kullanıyorsunuz? İştahı nasıl?

Yavru hayvanlarda ön kısım arka kadar ince ve yumuşak değilse kemik sorunu yoktur. Bu dönem kabukları esnek yapıda olur.

Foruma hoşgeldiniz.

Resim net değil ama kireç gibi duruyor.

O kum ve taşları çıkarın uygun değil.

Ekipmanlarınız var mı?

Su ısıtıcı, ısıtma lambası, kuru alan ve filtre?

Akvaryumun genel resmini ve hayvanın su dışında üstten ve önden gözleri görülecek şekilde resimlerini çekin, bakayım.

Hangi marka yemleri kullanıyorsunuz? İştahı nasıl?

Yavru hayvanlarda ön kısım arka kadar ince ve yumuşak değilse kemik sorunu yoktur. Bu dönem kabukları esnek yapıda olur.
merhaba öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim
kabuğunun on kısımları sert iştahı gayet iyi her zaman yemini yiyor
su an da
en yakın zamanda kumları çıkartıp kuru alana sahip olabiliceği bir aparat alıcağım ve bir ay sonra akvaryumunu buyultücem filtre alıcam su an suyu kirlendikçe değiştiriyorum ama çok sık değiştirmemeye özen gösteriyorum şu ılık kalıyor yazın sonunda ise ısıtıcıyı alıcam
yakından ve net fotoğraflarını ekledim tekrardan çok teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• IMG_1575.jpeg
    IMG_1575.jpeg
    994.5 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_1574.jpeg
    IMG_1574.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 16
  • IMG_1576.jpeg
    IMG_1576.jpeg
    957.5 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_1572.jpeg
    2.8 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_1573.jpeg
    IMG_1573.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 16
Gözleri sağlam kabuk yapısı güzel.

Şimdilik geniş bir kaba alın. Kuru alan ısıtma lambası olsun. Su değişimlerini emsal sıcaklıkta su ile yapacaksınız.

Sistemi en kısa sürede kurun. Sormadan almayın gereksiz birşeye masraf yapmayın.

O plastik bitki gözüne dalaşabilir.

Lamba konusunda burada bilgi verdim.

çok teşekkür ederim kaplumbağmın akvaryumu hakkında son bir kaç sorum olucaktı

ebatları ve su yuksekliği ne kadar olmalı

filtre ne almalıyım

suyun içinde ince bir kum ve küçük bitkiler kullanmam zararlı olur mu

tekrardan çok teşekkür ederim

Hayvan büyüdükçe ona paralel olarak akvaryumda yenilenmelidir. Bu ara geçişli akvaryumlar maliyeti artıracağı için ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gidecektir.

Su ısıtıcı ve filtre akvaryum ölçüsüne göre belirlenecek. Lambayı alın o standard.

Akvaryum düz dikdörtgen olmalı. Başta akvaryum içi kuru alan kullanacağınız için yüksekliği de iyi olmalı.

80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında bir akvaryum 3 seneye yakın götürür. Sonrası ömürlüğe geçersiniz.

Su ısıtıcı tam batan model olmak kaydıyla güvenliği için en az 15 cm su derinliği olmalı.

Kum olarak 0.5-1 mm aralığında çapa sahip sarı silis kum kullanıyoruz. Vitasand pro78 marka sarı silis kum uygun yalnız şu an piyasada yok sanırım.

7 cm kabuk boyuna kadar ipek yapraklı dediğimiz bez yapraklı yapay bitkiler olabilir. Hatta yüzeye yakın olursa üzerinde durum burun dışarıda gövde su içinde uyur ve dinlenirler. Yalnız 7 cm sonrası bu bitkileri yolup parçalıyorlar.

Bu hayvanlar rahat ortamı seviyor engsl olacak herşeyi güçleri yetiyorsa akvaryumdan atmaya çalışırlar ya bir köşeye yığarlar yada koparıp parçalarlar.

Hayvan büyüdükçe ona paralel olarak akvaryumda yenilenmelidir. Bu ara geçişli akvaryumlar maliyeti artıracağı için ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gidecektir.

Su ısıtıcı ve filtre akvaryum ölçüsüne göre belirlenecek. Lambayı alın o standard.

Akvaryum düz dikdörtgen olmalı. Başta akvaryum içi kuru alan kullanacağınız için yüksekliği de iyi olmalı.

80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında bir akvaryum 3 seneye yakın götürür. Sonrası ömürlüğe geçersiniz.

Su ısıtıcı tam batan model olmak kaydıyla güvenliği için en az 15 cm su derinliği olmalı.

Kum olarak 0.5-1 mm aralığında çapa sahip sarı silis kum kullanıyoruz. Vitasand pro78 marka sarı silis kum uygun yalnız şu an piyasada yok sanırım.

7 cm kabuk boyuna kadar ipek yapraklı dediğimiz bez yapraklı yapay bitkiler olabilir. Hatta yüzeye yakın olursa üzerinde durum burun dışarıda gövde su içinde uyur ve dinlenirler. Yalnız 7 cm sonrası bu bitkileri yolup parçalıyorlar.

Bu hayvanlar rahat ortamı seviyor engsl olacak herşeyi güçleri yetiyorsa akvaryumdan atmaya çalışırlar ya bir köşeye yığarlar yada koparıp parçalarlar.
çok teşekkür ederim yardımlarınız sayenizde kablumbikim yeni evinde cok mutlu olucaktir

Geri