Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaç gün aç kalabilirler

cansud

Bronz 3 Üye
Yaklaşık 3 yada 4gün evde olmıycaz tostosu bırakıcak kimsem yok kaç gün aç kalabilir? Gitmeden biraz bol beslesem sorun olur mu ne yapsam bilemedim

Cvp: Kaç gün aç kalabilirler

kaplumbaganin boyu ne kadar?büyükse kalabilir ...

Gitmeden 1,5 kafa boyunda yem verin bir sorun olmaz. Boyle zamanlar icin yemleme makinesi tercih edilebilir.

Boyu 7cm
Tamam dediğiniz gibi yaparım.
Sadece bir defalık olucak bu bir daha yalnız bırakmıycam tek seferlik için yemleme makinaları çok pahalı araştırdım ama:/

pahalı ama iyi sen yokken bile evde onlar aç kalmıyorlar :)

hayvan tek olduğuna göre bu makineden alabilirsin. ben incelemek için aldım bir tane raffy P ayarı stick yemlere uygun. 30-40 tl civarı olabilir fiyatı. şimdi ankarada değilim ama hatırladığım kadarıyla 4 kalem pil ile çalışıyor.
mailto:/forum/konu-warmtone-yemleme-makinasi-incelemem.html?highlight=yemleme+makinas%C4%B1
onun harici alisarpın dediği gibi giderken bir buçuk kat yem verirsen. hayvan olmadığınız sürede dışkılarını yiyerekte kendini idame ettirir. bir gün hiçbir şey yemese dahi bir şey olmaz. tabanda silis kum olsun ama. dışkı yada yem artıklarıyla kumda yiyerek midesini dolu tutar. ayrıca kuru alanın bir köşesine bir miktar yem koyabilirsin. olur acıkırsa oradan alıp suya inerek yer yemleri.

ısıtıcıya dikkat edin ama, üzerindeki su miktarı fazla olsun, buharlaşma olacaktır çünkü bi patlama olayı yaşanmasın)

Peki ışık ve filtre nasıl olacak gece kapatıyoruz gündüz açıyoruz

gece ışık kapatılır. buna rağmen hayvan eğer kuru alanda uyumaya devam ediyor ise mavi renkli armut ampul alıp kullanabilirsin. zamanlayıcı aldın mı ? filtreyi kapama komple su içinde olacak titreşme yapıyorsa altını tabana oturt. hava kabarcığı veriyorsa onu kapa.

filtreyi kaparsan içindeki pislik akvaryuma dökülür.

Geri