Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaç gündür yem yemiyor

düğme_34

Yeni Üye
herkese merhabalar
benim tostosum 3 yaşında
birkaç gündür yem yemiyor
kuru alan taşının üzerinde sürekli
suya da inmiyor
ancak çok acıktığı zaman ben zorlayınca yemi yiyor
önceden elimle yem veriyordum
acaba diyorum şimdi ben vermediğim için mi yemiyor
şimdi suyuna atıyorum ama yemiyor
hasta olabilir mi
ne yapmalıyım?

Cvp: kaç gündür yem yemiyor

vitamin takviyesi iştahını açacaktır. yeşillik veriyor musun. bu yaşta yeşil ağırlıklı beslenmeyi tercih ederler. ve vital yem olmalı. su ısıtıcısı ve ısıtıcı lamban var değil mi ?

Su alanı yeterli mi? Akvaryum ve hayvan ebatları nedir?

İstah acıcı prodac tartavit var alabilirsin bence sıkıntı yok arada durgunlaşıyorlar benimkilerde bir kac gündür öylelerdi simdi düzeldiler Allah a sükür :D

Dostum sürekli aynı yemi atma. Zaman geçtikte yemden sıkılıyorlar. Benim kaplumbağamda öyleydi karades kullanmaya başlayınca sorun düzeldi. Ama zaman geçtikçe sıkılacaktır. Ozaman et kullanmaya başlıyacağım. Sende yemini değiştir ve iştah açıcı vitaminler kullan.

Ciddi olabilirir ama sende imkanlar nasıl suya inmiyorsa sebebi Isıtıcısız,hasta olabilir akciğer enfeksiyonu olursa sürekli kuru alanda olurlar araştırmalısın.Mesela insanlarda hepimizde hasta olsak iştahımız olmaz.vitamin kullanmalısın emre gerekli yorumu yapacaklardır.

anıl et verme bu hayvanı yemlerden uzaklaştırır. tek yönlü beslemekte iyi değil tabiki. yavru iken protein ağırlıklı beslenirler büyüdükçe bitkisele kayarlar. karides/gammarus yanında sana önerebileceğim yemler. sera raffy p, sera carnivor (bu et vitamin karışımıdır, bitkisel ürün yok içeriğinde) sera mineral (vitamin içerikli yem) tetra reptomin, 5 cm kabuk boyunu geçince jbl agil (kemik geliştirici) kullanmak yerinde olur.

Bitlisel olarakta sera vital alın. Yaşı büyük hayvan bununlada beslenmeli. Ama tek tip olmaz. Eldeki yemlerle haftalık bir program yapabiliriz. Siz elinizdeki yemleri belirtin.
Bun dışında hayvan son zamanlarda hiç düşme vs gibi stres yapacak bir olay yaşadı mı?

Hayvanları baştan çeşitli yemlere alıştırırsanız sorun olmaz. Tek yip beslemek zararlı. Hayvan sürekli et yemekten bıkmaz ama oda zararlı.

Moderatörüm bend yeşil bir yem vardı onu yemiyorlar. Bende karades veriyorum sadece . Sadece karades vermem zararlı mı ?

Sadece karides verilmesi uygun değil. Kısa sürede sorun olmasada uzun vadede gelişim bozukluğu sebebidir ve dönüşü çok zor olur. Bu sebeple ısrarla diğer yemlere alışmalı. Öncelikle bu yeşil yemin markası nedir bilmek gerekir. tümü ile yanlış bir yem olabilir. Ama tahminimce tetra reptomin ise alışmak zorunda. Çünkü bu stick yem ana yem karides ise ek yemdir ve öğünde ana yem 2/3 ek yem 1/3 oranda verilir ki sadece karidesin uygun olmadığı buradanda belli. Eğer bu yeşil yem reptomin ise karides kutusuna bunlardan atıp kokusunun sinmesi sağlanabilir. Böylece kandırma yöntemi olur. Gene yemezse sera raffy P alıp vermeyi denemeli. Bu yavruların kısmen daha çok tercih ettikleribbir yem. Bu yöntemleri hemen denemeli eğer gene inat ederse aç kalarak bu yemlerden verilmeli. Ama ondan daha inatçı olup karides ısrarla verilmemeli.

Geri