Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaç Yem Atmalıyım?

kürşad45

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar 3 tane kaplumbağam var biri ikisinden biraz büyük ama Allah bozmasın çok iyi arkadaşlar. Günde 7 yemi küçük parçalara bölerek atıyorum sizce az mı veya çok mu? Birde UV lambası yerine güneşe çıkartsam olur mu ?
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler! :ashamed0006:
NOT: Yem markası Tetra Reptomin + Sera Raffy P

Cvp: KAÇ YEM ATMALIYIM ?

kürşad45' Alıntı:
Arkadaşlar 3 tane kaplumbağam var biri ikisinden biraz büyük ama Allah bozmasın çok iyi arkadaşlar. Günde 7 yemi küçük parçalara bölerek atıyorum sizce az mı veya çok mu? Birde UV lambası yerine güneşe çıkartsam olur mu ?
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler! :ashamed0006:
NOT: Yem markası Tetra Reptomin + Sera Raffy P

Kaplumbağanın kafasını geçmemeli bir günde attığın yemler. :t65y:

Cvp: KAÇ YEM ATMALIYIM ?

Bana yem fazla geldi. Size tavsiyem günde iki öğün yem verin ve her öğün yarımşar kafadan, günde bir kafa boyutunda yem verin. Size şu kadar yem atın demem doğru olmaz, kaplumbağanızı gözle görmem lazım. Size şunu söyleyeyim: Günlük bir kafa kadar yem verin her birine.

Tahmini olarak sizin yemlerinizden 4 yem bir kafa edebilir diye düşünüyorum.

Cvp: Kaç Yem Atmalıyım?

paolo nutinitr' Alıntı:
Ben hergün bir tane kurutulmuş karides veriyorum.

Karides bir ek yemdir. Haftada 2-3 kez verilmelidir. Hergün ise ana yemler tercih edilmelidir. Hergün karides vermeniz sonucu kaplumbağa ilerleyen yıllarda kabuk deformasyonuna uğrayabilir. Forumumuzdaki beslenme kategorisini incelemenizi öneririm.

UV lambası yerine güneşe çıkarmanız kaplumbapalarınız için daha yararlı olucaktır. Her şeyin doğalı en iyisidir.

Yemi kaplumbağanızın kafası kadar verin. UV lamba imkanınız yoksa güneş daha iyidir.

uv lambasını bulamadım her avm dolaştım ama yok :smile: yorumlarınız için teşekkürler :ashamed0006:

İnternetten,kapıda ödeme seçeneği ile almanız uygun olacaktır.Yalnız UV alırsanız devit-3 kullanmayınız...

Şu sıralar hava çok soğuk. Güneşe çıkarmak tehlikeli olabilir. Devit-3'ü tavsiye ederim.

Kış şartlarında güneşe bırakamazsınız. Zira cam önüne koymak ile güneşlenmiş sayılmıyorlar. Cam, UV ışınlarını geçirmiyor. Kaplumbağanızın direk güneş ışınlarını alması lazım. Soğuk havalarda ise bu zaten mümkün değil. Üşütürseniz kaplumbağanızı kaybedebilirsiniz. UV lamba edinmeniz bu noktada daha uygun olacaktır.

Geri