Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kafası kadar yem

vamp_betl

As 1 Üye
arkadaşlar ben heryerde kapluşa kafası kadar yem verilmesi gerektiğini okuyorum.ama kafası kadar ne oluyor?boynu da buna dahil mi?tam kafası kadar verdiğime nasıl emin olabilirim?açıklarsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler...

ben 2 tane yem veriyorum sanırım bu da kafası kadar ediyor.

2 tane yem mi?:| günlük mü?benim kapluş çok obur.kafası da boynuyla birlikte sayılırsa kocaman.günde 3-4 tane yem,küçücük bir parça tatlı su balığı ve meyve sebze veriyorum.hiç bitki yediğini görmedim şu ana kadar.:D en çok boynu da kafasına dahil mi onu öğrenmek istemiştim...

seninki yetişkinse 3-4 tane ver. Benimki yavru o yüzden 2 tane veriyorum =D
Hayır dahil değil.

çok küçük çok fazla yem verirsen obezite ihtimali var biliyorsun değil mi? =)
sen yavaş yavaş azalt bence :D

Edit alcatraz:Lütfen Türkçemize özen gösterelim.

Kafasının hacmi kadar verelim diyoruz.Benim verdiğim yemlerin toplam hacmi kafasının 3/4'ü kadar.Azaltmam gerektiğini biliyorum.

minikci' Alıntı:
çok küçük çok fazla yem verirsen obezite ihtimali var biliyorsun di'mi? =)

bitane obez kapluş resmi görmüştüm.çok sevimliydi ama kapluşumun sağlıksız olmasını istemem.yemini azaltmam gerekir mi?ben yem verdikten sonra hala daha vericekmiyim diye bana bakıyor.düşünüyorum da kapluşum doğada olsa karideslerin soyu tükenirdi.:D paketini gösterince bile deliriyo bebeğim :D

vamp_betl' Alıntı:
minikci' Alıntı:
çok küçük çok fazla yem verirsen obezite ihtimali var biliyorsun di'mi? =)

bitane obez kapluş resmi görmüştüm.çok sevimliydi ama kapluşumun sağlıksız olmasını istemem.yemini azaltmam gerekir mi?ben yem verdikten sonra hala daha vericekmiyim diye bana bakıyor.düşünüyorum da kapluşum doğada olsa karideslerin soyu tükenirdi.:D paketini gösterince bile deliriyo bebeğim :D

evet. Azalt ama birden değil o zaman hasta olur küçük bıdık. Yavaş yavaş. Ben eski bıdığıma öyle yapmıştım.

bu sabah kapluşum yemlerini yemedi.ısırıp ısırıp geri bıraktı.ben de karides ve balık balık verdim.hepsini yedi.yemlerini neden yemedi hiç anlamadım.:|

Cvp: kafası kadar yem

Yanlış yapıyorsunuz kafasının üst kısmının alanını değil tamamen hacmine göre vereceksiniz.Yavru bir kaplumbağa 3 cm ise kabuk boyu kafası kadar yem yaklaşık 10 yem ediyor 10-12 tane falan.Günde toplam bu kadar yem vermelisiniz aç kalır :D

en basit yolu kafasının büyüklüğü kadar yemi bir yerde üst üste koyun:D kafasının hacmi kadar olduğuna emin olduktan sonra verin:D:D ben hep öyle yapıyorum:D hiç saymama gerek kalmıyor:D

ben stick yemi ikiye bölüp öyle veriyorum.yarım yani.günde yarım yem.arada sırada da karides bazende marul veriyorum.ama hergün yarım yem veriyorum.az mı yaaa?

Kafasının hacmi kadar vermelisiniz. Verdiğiniz yemin boyutu nedir bilmiyorum ama yarım sanki az gibi.

mincik daha yeni alındı.petshopcu arkaşdaş öyle buyurmuş.stik yemin yarısı.obez oluyolar diye okuyunca mantıklı geldi bana.zaten minicik bişey.nekadar yiyebilir ki.yani bıraksam benide yiyecek o ayrıda:) çatlatmayim diye açlıktan mı öldürcem:S

darth vader' Alıntı:
mincik daha yeni alındı.petshopcu arkaşdaş öyle buyurmuş.stik yemin yarısı.obez oluyolar diye okuyunca mantıklı geldi bana.zaten minicik bişey.nekadar yiyebilir ki.yani bıraksam benide yiyecek o ayrıda:) çatlatmayim diye açlıktan mı öldürcem:S

pet shop sahiplerinin çoğu hiç birşey bilmiyorlar.kafasının hacmi kadar en az 5 tane eder o kadar küçükse yarım yem çok çok az öldürecek misiniz hayvancağızı açlıktan :D Minicik bir şey diyip te yarım tane verirseniz gariban gariban ve sağlıksız yaşar en az 5 en çok 10 tane vermelisiniz günde(büyüdükçe kafasının hacmi artacağından yem yemesi de artacaktır oranları büyütebilirsiniz).Umarım yardımcı olmuşumdur.

İlk aylarda yemi o kadar az vermeyin bebeklerde ilk zamanlarda doyurucu bir şekilde beslemek iyidir hastalıklara karşı direnç göstermesi açısından özellikle verilmesi gerekir tabi ki yem miktarını abartmamak kaydıyla :D

enaaaaaaaaaaaam iyi yaşıyor hala :) azar azar arttırayım en iyisi.merci

Kullandığınız yeme göre günlük sayı değişir.Siz hangi yemi kullanıyorsunuz?

Geri