Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kahraman ve michaelin yem saati :D

memolik1234

Bronz 4 Üye
Kahraman ve michaelin yem yiyişini videoya cektim.
Görüntü kalitesi cok duşuk umarım beğenirsiniz.
İyi seyirler.
http://www.youtube.com/watch?v=OelB0NPU5e8&feature=youtu.be

Yemleri dikkatli vermelisin . Video yu izledim de kucuk olan kaplumbaga digerinden darbe yiyor . Mumkunse 2 sinide ayri koselere cekip de vermelisin

Cvp: kahraman ve michaelin yem saati :D

Maşallah Mehmetcan, uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum ikisinede.

Darbe konusuna Mertcan değinmiş. Buna ek olarak ilk dakikalarda kuru alanda büyük olana yemi verdikten sonra takla atarak sert bir düşüş yaptı. Kendisi için fazla bir zararı olmasada düştüğü yerde ufak kaplumbağa olsa ufak çaplı bir zarar verme söz konusu olabilir.

Evet bu darbe konusu gercekten önemli

Benim iki kaplumbagamda 10 cm kadar olsa bile yem verirken biri digerine vurunca hayvan sarsiliyor

çok güzel yem yiyorlar :) akvaryumdaki balıklarla nasıl yaşıyorlar. yemleri ayrı olduğu için balık yemini kaplumbağalar yemeye çalışıyor mu acaba ? bir de dışkıları zarar verir mi ? ben de yanına balık almayı düşünmüştüm de 1 tane sonra vazgeçtim zararlı olur diye. şu camları emen bir cins var ondan alacaktım :D

ozge35' Alıntı:
çok güzel yem yiyorlar :) akvaryumdaki balıklarla nasıl yaşıyorlar. yemleri ayrı olduğu için balık yemini kaplumbağalar yemeye çalışıyor mu acaba ? bir de dışkıları zarar verir mi ? ben de yanına balık almayı düşünmüştüm de 1 tane sonra vazgeçtim zararlı olur diye. şu camları emen bir cins var ondan alacaktım :D

Dediğiniz blaık vatoz balığı bendede var 30cm uzunluğunda :D Şu an hiç bir zararı olmadı ne kaplumbağaların ne de balıkalrın balığım bazen kaplumbağaların yemini yiyor o da en az kaplumbağalar kadar aç :D Ben 2 taen balık besliyorum beraber bi sorun da olmadı şu an ama buyuyunce sanırım balığı başka birine vericdem :D

Ha bu arada sanunda devit 3 de aldım . Bununla ilgili konu acıcam gunde veya haftada kaç kez vermeliyim

Geri