Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kamplumbağanın Beslenmemesi

umrcanisi

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar, Merhaba öncelikle, Kaplumbağalarım 3 gündür hiç birşey yemedi, şuan elimde Turtle stick ve Dewit 3 vitamini var, kıvırcık vs. de veriyorum fakat hiç yemiyorlar. 2 gündür de düzenli olarak güneşlendiriyorum. Plastik kabın içinde çok az suyun içinde veriyorum yemlerini, 1 2 saat kabın içinde duruyolar anlıcağınız, fakat hiç bişey yemiyolar sürekli kabın kenarına doğru kaçmaya çalışıyorlar. Yemleri görmemezlikden geliyorlar.

Cvp: Kamplumbağanın Beslenmemesi

Plastik kabın içinde değil yemlerini akvaryumda verin. Plastik kapta ürkebilir. Ayrıca kaplumbağalarınızı yeni aldıysanız 1 hafta kadar alışma süreci vardır. Yem yememeleri de normaldir.
Bir de yemlerini beğenmemiş oabilirler ki bu ihtimali de göz önünde bulundurmak gerekir. Sera raffy p vermeyi denediniz mi ya da karides? Bazı kaplumabağalar yem konusunda çok seçici davranırlar.

Peki teşekkürler, bide öyle deniyim bakalım.

Yem yemek için yada başka sebeple ortam değişiklikleri biraz strese sokuyor onları. Benimkilere tedavi uyguladım. Başka terde duruyorlardı. Biri bir hafta yemedi. Bunun dışında hep akvaryumda veriyorum yemlerini. Kaplumbağanız erişkinse ekstra olarak vital verebilirsiniz. Yavru ise JBL Pro Baby aldım geçen gün. Benimkiler bayıldı. Kokusu falan belli ediyor lezzetini :)

Akvaryum daha sonrasında pislenme oluyor diye yemi akvaryumda vermeyi çok doğru bulmuyorum suyu kirleniyor diye, dışarıda versem kuru plastik kapta ? nasıl önerirsiniz doğru mu?

Kaplumbağanız yeni ise ve alışma evresinde ise yem yemeye bilir, bu süreçte yemini akvaryuma atın ayrı kapta yemlemeye çalışmayın. Yem yemeye alıştığı zaman ise direkt yemi elinizle ağzına uzatın, yemin suyla olan temasını minimuma indirmiş olursunuz.

Ayrıca kuru ortamlarda su kaplumbağaları beslenemez. Ancak yemi ağzına alır ama yutabilmesi için sulu bir alan gerekir.

Ben Karides veriyorum. Çok iştahlı yiyorlar. Yeşim hanımında dediği gibi yeni aldıysanız yeni evlerine alışmamış olabilirler. Kış uykusunda olabilirlerki kımırdıyorlarmış. Yemlerini beğenmemiş olabilirler. Birde Karides Deneyin

Arkadaşlar sağolun bilgilendirmeler için, karides aldım bugün ilk defa yedi fakat sadece max yedi, rax ısrarla yememeye devam ediyor bakalım onunda kırıcam bu inadını :)

Alışma sürecindeler sanırım. Zamanla iştahla yiyeceklerdir. Yalnız karidesi çok sık vermeyin. Arada bir verin. Ana yem olarak sera raffy p kullanmanızı tavsiye ederim.

Geri